Salı, Temmuz 16, 2024

Monster Notebook, PUBG Turnuvası PROTALITY’nin Global Sponsoru Oldu

Paylaş

silkroad gaminggentr

Monster Notebook, ‘Protality EMEA Tour’ etkinliğini Türkiye’den Avrupa’ya taşıyor. Ülkemizde başlayan ‘PUBG PROTALITY Series’, Avrupa’da ‘Tulpar PROTALITY EMEA TOUR’ adıyla oyun severlerle buluşuyor. Etkinliğin ödül havuzu 8 bin dolara kadar çıkacak.

Genelde oyuncu serisi laptoplarıyla tanıdığımız Monster Notebook, artık global markası haline getirdiği Tulpar’la PUBG: BATTLEGROUNDS turnuvası PROTALITY’nin global ana sponsoru olduğunu duyurdu.

Açık elemelerin 21 Şubat’ta başladığı turnuvanın büyük finali ise 8, 9 ve 10 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. ‘Tulpar PROTALITY EMEA TOUR’, 8 bin dolar ödül havuzuna sahip olacak ve iddialı espor ekipleriyle sahneye çıkacak.

Turnuva Kapsamında EMEA bölgesinin en iyi iki takımı belli olacak!

5.yılında heyecanı zirveye taşımayı sürdüren PROTALITY’de mücadele tüm hızıyla devam ediyor. ‘Tulpar PROTALITY EMEA TOUR’da tüm EMEA bölgesinin en iyi iki takımı belli olacak.

Bu sezon Avrupa, Orta Doğu ve Türkiye’den takımların katılabildiği açık elemelere sahne olacak ‘Tulpar PROTALITY EMEA TOUR’un kazananı ve ikinci takımı, turnuvanın sahip olduğu iki adet Wildcard ile ‘PUBG EMEA CHAMPIONSHIP: SPRING’in playoff aşamasına direkt katılım hakkı kazanacak.

Monster Notebook, PUBG Turnuvası PROTALITY

En iyi 8 takım büyük finale çıkacak!

Takımların dört farklı aşamada birbirlerine üstünlük kurmak için mücadele edeceği karşılaşmalar oyun severlere heyecanlı anlar yaşatacak. Üst Grup, açık elemelerde başarılı olan takımlarla davetli takımları bir araya getirecek. Üst Grup maçlarından sonra en iyi 8 takım büyük finale yükselecek. Üst Grup aşamasına kalan son 16 takım ise şanslarını son kez alt grupta deneyecek.

Nefes kesen heyecan Twitch’ten canlı yayınlanacak!

Turnuvaya katılan 256 takım ve davetli takımlar arasından en iyi 16’sı büyük finalde sahne alacak! Nefes kesen karşılaşmalar üst gruptan itibaren İngilizce olarak

twitch.tv/pubg_battlegrounds ve Türkçe olarak twitch.tv/pubg_battlegroundstr kanallarından izlenebilecek.

Monster Notebook Yatırımlarına da devam edeceğini açıklandı

Global arenada online espor izleyicilerinin 921 milyona ulaştığını belirten Monster Notebook Global Pazarlama Direktörü Birol Sülük,

“Dünya çapında espor alanındaki oyun tutkunlarının 261 milyon seviyesine geldiğini görüyoruz. Oyunseverlerin yüzde 66’sının erkek, yüzde 34’ünün ise kadın olduğunu söyleyebiliriz. Toplam izleyici kitlesinin büyük çoğunluğunu orta yaş grubu oluşturuyor. Bu veriler bize espor alanının giderek geliştiğini ve büyüdüğünü gösteriyor. Aynı zamanda sektörün dünya çapındaki hacminin 2023 yılında 2 milyar dolar olduğu, bu rakamın 2032 yılında 11 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Espor alanında gidilecek yolun çok fazla olduğunu görüyoruz. Monster Notebook olarak bu hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Global markamız Tulpar ile PUBG: BATTLEGROUNDS PROTALITY turnuvasının ana sponsoru olduk. Türkiye’de espor alanında yatırımlarımızı sürdürürken global operasyonlarımızı da desteklemek adına geniş bir katılıma sahip böylesine büyük bir turnuvaya sponsor olmaktan çok mutluyuz. Oyun bilgisayarı alanındaki deneyimlerimizi bu alana gönül vermiş oyunculara, sektör paydaşlarına ve sektörün geneline yaymaya devam edeceğiz. Ülkemiz ve globalde espora yatırım yapmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Turnuva formatı, takvim ve kurallar hakkında detaylı bilgi için: PROTALITY.GG

Tulpar PROTALITY EMEA TOUR maç günleri:

  • Alt Grup #1: 05.03.2024 – 20:00 TSİ
  • Alt Grup #2: 06.03.2024 – 20:00 TSİ
  • Büyük Final #1: 08.03.2024 – 20:00 TSİ
  • Büyük Final #2: 09.03.2024 – 20:00 TSİ
  • Büyük Final #3: 10.03.2024 – 20:00 TSİ
Oğulcan Özsezgi
Oğulcan Özsezgi
Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler