PC HocasıHaberlerNetflix Bu Yıl 1 Milyon Kullanıcı Kaybetti!

Netflix Bu Yıl 1 Milyon Kullanıcı Kaybetti!

   

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yapım şirketi Netflix, abonelik satışında keskin bir düşüşle zorlu bir ikinci çeyrek raporu bekliyordu fakat bugün açıklanan mali rapor şirketin beklentilerinin altında daha az ürkütücü bir tablo gösterdi. Netflix, Nisan ve Haziran ayları arasında 2 milyonluk bir kullanıcı kaybı bekliyordu fakat 970 bin kullanıcı kaybı yaşadı. Bu durum, mesai sonrası işlemlerde hisse fiyatlarına yüzde 7’lik bir artış sağladı.

Şirket her ne kadar 1 milyon kullanıcı kaybına uğrasa da bu kayıplar kazançlara etki etmedi, gelir konusunda yüzde 8,6 oranında artış elde etti. Netflix, bunun ortalama ücretli üyeliklerdeki ve ARM’deki (Üyelik Başına Ortalama Gelir) artışla yapıldığını açıkladı. Rakam daha da yüksek olabilirdi, ancak Netflix döviz etkisi nedeniyle 339 milyon dolar kaybetti.

Netflix, küresel çapta pozisyonunu güçlendirirken, güçlü dolar bazındaki sonuçlarını olumsuz etkiliyor. Netflix ayrıca önündeki zorluklar konusunda uyarı yapıyor ve yatırımcılarını satışları artıracak kısa ve uzun vadeli adımlar konusu bilgi sahibi yapıyor. Şirketin 2022’nin üçüncü çeyreğine ilişkin tahmini, abone sayısının 2021’in üçüncü çeyreğindeki 4,4 milyona kıyasla 1 milyon arttığını gösteriyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/netflix-bu-yil-1-milyon-kullanici-kaybetti-130162/ linkinden 12.08.2022 15:08:28 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video