reklam
PC HocasıİnternetNetflix’e Ekran Kilidi Özelliği Geliyor!

Netflix’e Ekran Kilidi Özelliği Geliyor!

Telefonunuzda Netflix keyfi yapıyorken yanlışlıkla bir düğmeye dokunup oynatmayı durdurmak, 10 saniye ileri yada 10 saniye geri almak sinir bozucu bir durumdur. Neyse ki, Netflix beyciğim bunu önleyebilmek açısından şimdilik Android camiası için yeni bir özellik yayımlıyor.

9to5Google beyciğim tarafından fark edilen bu yeni özellik, Android kullanıcılarının Netflix mobil uygulamasını kullanır iken kazara dokunmaları önlemelerii sağlıyor.

Bir televizyon programı veya film izlemeye başladıktan sonra artık ekranın sağ alt kısmında yer alan “Ekran Kilidi/Screen Lock” seçeneğini görünür.

Netflix, İkonik 'New York Tiyatrosu'nu Satın Alıyor

Ekran kilidini etkinleştirmek, “Oynat/Duraklatma” düğmeleri gibi düğme istemlerinin görünmesini durdurur ve oynatmayı durdurmanızı veya altyazıları yanlışlıkla etkinleştirmenizi önler. Özelliği devre dışı bırakmak istiyorsanız, ekranınıza dokunun ve iki kez dokunmanız ile açılacak bir “kilidini aç” seçeneğini görürsünüz.

Android’in sistem hareketleri, geri gitmek için kaydırma gibi, özellik etkinleştirildiğinde halen çalışır, bu yüzden özellik tamamen kusursuz değil. İzlerken çok hareket eden biriyseniz veya izleyen genç bir çocuk varsa, bu özellik şovun düz oynamasını sağlamada değerli bir araç olabilir.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz