reklam
Ana SayfaHaberlerNintendo, yaklaşık 160.000 kullanıcısının hesabının çalındığını açıkladı

Nintendo, yaklaşık 160.000 kullanıcısının hesabının çalındığını açıkladı

Nintendo, yaklaşık 160.000 hesabın korsanlar tarafından ele geçirilmesinden sonra Nintendo Ağ Kimliği (NNID) kullanarak Nintendo Hesabına giriş yapma özelliğini devre dışı bıraktı. İlk önce Japonca olarak yayınlanan Nintendo’nun açıklaması, NNID’ler için kimlik ve şifre bilgilerinin Nisan ayının başından itibaren “hizmetleri dışındaki bazı yollarla yasa dışı bir şekilde elde edildiğini” belirtiyor.

NNID Nedir?

Nintendo Network ID, Wii U ve Nintendo 3DS aile sistemlerinde Miiverse ve Nintendo eShop gibi Nintendo Network servislerine erişmenizi sağlayan 6 ila 16 karakterden oluşan benzersiz bir tanımlayıcıdır. Wii U’da oyuncular, arkadaş listesinde arkadaş olarak birbirlerini kaydetmek için Nintendo Network ID’lerini kullanabilirler.

Mario Maker 2'nin son güncellemesi oyuna neler getiriyor?

Ele geçirilen hesaplara ne oldu?

Nintendo, ihlalin bir parçası olarak kullanıcıları ele geçirilen NNID ve Nintendo Hesaplarıyla ilişkili takma adlar, doğum tarihi, ülke / bölge, e-posta adresi ve cinsiyetin ortaya çıkmış olabileceği konusunda uyardı. Bazı kullanıcıların raporlarına göre, bazı hesaplar büyük miktarlarda hileli satın alımlar için kullanılmış olabilir.

Nintendo kullanıcılarına neler söyledi?

Nintendo, etkilenen hesapların şifrelerini sıfırlayacağını ve kullanıcıların e-posta ile bilgilendirileceğini söylüyor. Şirket, kullanıcılar için  etkinleştirmelerini ve NNID ile Nintendo Hesaları için farklı şifre kullanmalarını söylüyor. Salı günü Nintendo, Nintendo Switch hesap ihlallerine ilişkin raporları araştırdığını söyledi.

Etiketler

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement