PC HocasıHaberlerNvidia Artık VR’da DLSS’i Destekliyor!

Nvidia Artık VR’da DLSS’i Destekliyor!

 

Nvidia’nın Derin Öğrenme Süper Örnekleme (DLSS) teknolojisi, performans artırma özelliğine ilk sahip olan No Mans Sky ile sanal gerçeklik dünyasına geliyor. Nvidia, DLSS’nin VR’de No Mans Sky’ın performansını ultra grafik ayarında iki katına çıkarabileceğini iddia etti, bu da performansta ciddi bir artış. Bu, en azından bir RTX 3080’e sahip olduğunuz sürece Oculus Quest 2’ye tereyağlı bir 90 fps getirmelidir.

NVIDIA’nın DLSS güncelleme haber gönderisinde, performans artırıcı güncellemeyi alan tek oyun No Mans Sky olmadığı ortaya çıktı; diğer VR başlıkları Into The Radius ve Wrench, DLSS dahil olmak üzere Nvidia’nın araç setinden çeşitli özellikler alıyor.

Muazzam performans gereksinimleri ile VR, DLSS’nin masaüstü kullanımda olduğundan çok daha fazla gelişmesi için mükemmel bir yer gibi görünüyor. Umarım, sanal gerçekliğin büyüyen oyun kataloğunda, alt uç donanımın bir şekilde ayak uydurmasına olanak tanıyacak şekilde kullanıma sunulmaya devam ettiğini göreceğiz.

DLSS, bugünlerde biraz daha kolay hale geldi ve özellikle oyunların çarpıcı görünmesini sağlayan en yeni DLSS 2.0 ve 2.1 sürümlerinde mevcut olduğu hemen hemen her oyunda performans konusunda artış yaşattı.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/nvidia-artik-vrda-dlssi-destekliyor-113471/ linkinden 21.10.2021 21:10:22 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad