PC HocasıOyunPlayStation 5 Türkiye Fiyatı Açıklandı – İşte Satış Fiyatı!

PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Açıklandı – İşte Satış Fiyatı!

PlayStation 5
 

PlayStation 5, bu yılın en fazla adı anılan en çok beklenen teknolojik ürünleri arasında yer alıyor ki Sony bu kez çok daha iddialı bir seri sundu.

Microsoft’un Xbox Series X yanında S modelini de sunmasına karşın tek başına mücadele edecek olan yeni Sony konsolunun her detayı da yavaş yavaş açıklanıyor. Çıkış tarihi, teknik özellikleri derken bu kez yeni serinin fiyatları açıklandı.

PlayStation 5 Türkiye fiyatı nasıl?

Ülkemiz için açıklanan rakamlar şaşırtıcı çünkü Xbox serilerine göre daha avantajlı bir konsol gelecek gibi duruyor. 19 Kasım’da Türkiye’de olacak olan PlayStation 5’in Türkiye fiyatı 8.299 TL olarak açıklandı.

Bu ana versiyonun fiyatı olacak. Takip edenler bilecektir ki bir de dijital sürüm var. Disk okuyucunun bulunmadığı dijital versiyon için henüz fiyat açıklaması yapılmadı.

PlayStation 5

Bu versiyon için fiyatların 2020 sonuna doğru açıklanması bekleniyor çünkü bu modelin 2021 yılında satışa çıkacağı belirtiliyor. Dijital versiyonun fiyatının ne kadar olacağı önemli çünkü birçok kullanıcı dijital versiyonu tercih edecek gibi duruyor. En azından gelen yorumlar bu yönde.

Bu yıl Sony ve Microsoft arasındaki yarışta durumun ne olacağı ise şimdiden merak edilmeye başlandı. Bu kez fiyat kısmında da çok ciddi bir rekabet var.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video