PC HocasıHaberlerPorçay, Çektiği Parodi Videosu Yüzünden 4 Yıl 2 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı!

Porçay, Çektiği Parodi Videosu Yüzünden 4 Yıl 2 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı!

   

Bugün sosyal medyanın gündemine üzücü ve bir o kadar saçma haber düştü. Yaklaşık 1 milyona yakın takipçisi olan YouTube İçerik Üreticilerinden Porçay, YouTube kanalında yayınladığı “Ezhel Parodi” isimli videosu yüzünden 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Genel olarak mizah ve parodi videoları yayımlayan Porçay, geride bıraktığımız Şubat ayında Ezhel Parodi isminde yayımladığı bir video yüzünden davalık oldu ve bugün Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda sevenlerine üzücü haberi resmi olarak duyurdu.

Suçlama: Uyuşturucu maddelerine özendirme?

Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını özendirmek suçlamasıyla hakkında açılan dava bugün mahkeme tarafından onandı ve 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Erkan Porçay, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda şunları dile getirdi:

İstinaf mahkemesinden cevap geldi. Maalesef cezayı onamışlar. Keşke öncesinde en azından kendimi ifade etmem için duruşma açsalardı. Ama maalesef durum bu. Yarın erkenden Çağlayan Adliyesi’ne gidip teslim olacağım. Süreçteki tüm destekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim

Erkan Porçay

Porçay tarafından hazırlanan açıklama videosu:

İlgili videoya konu olan Ezhel ise Instagram hesabından konu hakkında paylaşım yaptı:

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/porcay-cektigi-parodi-videosu-yuzunden-4-yil-2-ay-hapis-cezasina-carptirildi-128946/ linkinden 04.07.2022 21:07:27 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video