Samsung Galaxy Z Fold 3, Sağlık Sensörlerini İçerecek!

  Google News

Samsung, uzun bir süre boyunca Galaxy amiral gemilerini kameranın yanında bir kalp atış hızı sensörüyle birlikte piyasaya sürdü ve son patente göre Samsung, bir sonraki amiral gemisi olan Samsung Galaxy Z Fold 3 modeli için çeşitli başka sağlık sensörleri eklemeyi düşünüyor.

LetsGoDigital, Samsung’un Nisan 2020’de “Katlanabilir bir elektronik cihaz ve aynısını kullanarak biyoenformasyonu tahmin etme yöntemi” için bir patent başvurusunda bulunduğunu bildirdi. Plan, Samsung’un esnek ekranın altında iki görüntü sensörü oluşturması ve her bir sensörü parmağınızla kapattığınızda verileri okuyup yorumlaması olacaktır. Samsung, bir dizi amaç için kullanılabilen nabız dalgası genliğinizi görselleştirmek için verileri kullanabilecek.

Bu teknoloji ile Samsung, aşağıdaki verilere erişebilecek

  • Kan basıncı: Arterdeki basınç değişikliklerini ölçmek için osilometrik yöntem kullanılacak.
  • Vasküler yaş: Karotis arterinizin durumu. Ayrıca kolesterol seviyeniz hakkında bilgi sağlayabilecek.
  • Aort basıncı dalga formu: oturma pozisyonunun sırtüstü pozisyona oranı. Uzun süreli oturma, damar sağlığını da olumsuz etkileyebilir.
  • Arteriyel sertlik: veya arteriyel duvar sertliği. Atardamarların sertleşmesi, kalbin daha fazla pompalamasına neden olur.
  • Vasküler uyum: Kuvvet uygulandığında bir organın eğilme derecesi.
  • Stres indeksi: Fiziksel veya zihinsel stresten ne ölçüde muzdaripsiniz?
  • Yorgunluk seviyesi: ne kadar formda hissediyorsun. Bu değer, stres endeksinizle ilgili olabilir.

Parmağınızın ekrana yerleştirdiği basıncı doğru bir şekilde değerlendirmek için cihazı parmağınızın üzerine de kapatabilirsiniz. Sensörler ayrıca cihazın dışına da yerleştirilebilir, bu da nabız dalgası geçiş süresi (PTT) anlamında kullanışlı olabilir

Fikrin kullanışlılığına rağmen, Samsung’un tüm bu sensörleri, özellikle de odak noktaları daha ince bir form faktörü ve daha düşük bir fiyat noktası olduğunda, bir sonraki amiral gemisine eklemesi pek olası görünmüyor.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video