PC HocasıOtomobilSony ve Honda Ortak Şirket Kurdu: Yeni Şirketin Adı Ne?

Sony ve Honda Ortak Şirket Kurdu: Yeni Şirketin Adı Ne?

   

Japon tüketici elektroniği üreticilerinden Sony ve otomobil üreticisi Honda, güçlerini birleştirerek yüzde 50 oranında ortaklaşa bir şirket kurduklarını resmi olarak açıkladılar. İki şirketin güçlerini birleştirerek kurdukları yeni şirketin adı Sony Honda Mobility Inc.

Pekte yaratıcı olmayan yeni şirketin CEO koltuğunda Honda’nın yöneticilerinden Yasuhide Mizune otururken, COO koltuğunda Sony’nin Başkan Yardımcısı Izumi Kawanishi oturuyor olacak. Ortak girişimle kurulan yeni şirket 2025 yılında ilk elektrikli otomobillerini piyasaya sürecek.

Elektrikli otomobil hedefleriyle yola çıkılan şirkette Honda üretim, güvenlik ve mobilite tarafında kaynak sağlarken; Sony görüntüleme, algılama, telekominikasyon, ağ ve eğlence teknolojileri tarafında kaynak sağlıyor olacak.

Buna ek olarak Honda, aynı zamanda General Motors (GM) ile birlikte Ultium pil teknolojisini kullanan uygun fiyat etiketine sahip elektrikli otomobiller için çalışma sergiliyor. Honda ve General Motors işbirliğinde üretilen ilk otomobillerin 2024 yılına kadar Kuzey Amerika’da satışa çıkması bekleniyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/sony-ve-honda-ortak-sirket-kurdu-yeni-sirketin-adi-ne-128750/ linkinden 04.07.2022 22:07:28 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video