PC HocasıİnternetSpotify, Arayüzünü Yeniledi!

Spotify, Arayüzünü Yeniledi!

Spotify, bugün itibari ile iOS kullanıcıları için büyük bir tasarım güncellemesi duyrdu. Bu yeni güncellenmiş Spotify uygulaması, yepyeni tasarımlara ve işlem yapabilen simgelerle daha akıcı hale geldi.

Kullanımı kolay bir arayüz sunan yenilenmiş bir görünüme sahip. Spotify, amacının en sevdiğiniz şarkıyı veya çalma listesini bir düğmeye dokunmak kadar basit hale getirmek olduğunu belirtti. Aşağıda yeni tasarım öğeleri hakkında bir takım bilgilere yer verdik:

  • Daha basit ve daha evrensel Karışık Çalma düğmesi: Yeni yeşil “karışık çalma” simgesi, karışık çalma simgesini içeren tanıdık bir düğmeyi tıklatmak için akışı azaltır.
  • Kullanımı kolay İşlem Satırları:  Premium kullanıcılar için ‘beğen’, ‘oynat’ ve ‘indir’ dahil olmak üzere tüm işlemler ekranın orta kısmında üst üste gruplanır. Wi-Fi olmadan dinlemek için (Premium kullanıcılara özel) artık yeni bir simge var.
  • Kapak resimli yeni Parça: Spotify artık bir parçanın kapak resmini “Albüm” görünümü hariç tüm görünümlerde göstermeye özen veriyor. Bu, uygulamada gezinmeyi ve tanıdık şarkıları bulmayı her zamankinden daha kolay hale getirecek. Ayrıca, Spotify artık parça adının yanında kalp simgesini gösererek daha önce beğendiğiniz şarkılara vurgu yapacak.
Covid-19 karantinası, insanların Spotify'da müzik dinlemesini değiştiriyor

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement