PC HocasıİnternetSpotify’da Arkadaşlarınız ile Birlikte Müzik Dinleyin!

Spotify’da Arkadaşlarınız ile Birlikte Müzik Dinleyin!

 

İsveçli çevrim içi müzik dinleme platformu Spotify, son bir yılda platformda bir çok yeniliğe gidiyor ki son bir yılda uygulamaya bir ton yenilik getirdi. Bunlardan en dikkat çekeni arayüz yenilemesi iken aynı zamanda kullanıcıların daha iyi bir müzik deneyimi alması için çeşitli yeni özellikler de geldi.

Çevrim içi müzik platformu Spotify’ın son gerçekleştirdiği yenilik ise özellikle Koronavirüs (COVID-19) pandemisi nedeni ile evlerde karantinada kaldığımız dönemlerde hayatımıza bir eğlence sokması yönünde oldu. Oturduğunuz yerden arkadaşlarınız ile müzik dinleyebiliyorsunuz.

Şirketin beta aşamasında sunduğu Parti kurma özelliği ile arkadaşlarınıza gönderdiğiniz bir kod sayesinde sahibi siz olduğunuz bir oda kuruluyor ve aynı anda müzik dinleyebiliyorsunuz. FaceTime, Skype, Discord gibi harici platformlar ile birleştirdiğinizde sanal bir eğlence ortamı kurmanız muhtemel oluyor.

Spotify’da nasıl parti kurarız?

Bahsettiğim özelliği kullanarak parti kurmanız ve sizden kilometrelerce uzaktaki arkadaşlarınız ile aynı müziği dinleyerek eğlenmeniz oldukça basit. Yapmanız gereken Spotify uygulamasını açmak ve aşağıda belirttiğim yönelgeleri yapmak;

  • Spotify uygulamasını açın.
  • Herhangi bir şarkıya ya da dinlemek istediğiniz bir şarkıyı açın.
  • Şarkı ekranın sol altında yer alan Kullanılabilir Cihazlar simgesine tıklayın.
  • Grup Oturumu Başlat başlıklı bölümde yer alan Spotify kodunu ekran görüntüsü alarak arkadaşlarınıza gönderin.
  • Arkadaşlarınızın yine aynı işlemleri yaparak aynı ekrana ulaşmaları gerekiyor.
  • Bu sefer karşı taraf kendi kodlarının altında yer alan “Katılmak için Tara” düğmesine dokunarak sizin kodunuzu taratacak ve oturumunuza katılacak.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

5 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video