Steam Minimum Fiyat Sınırı

Steam Minimum Fiyat Sınırı Ne Kadar? Ne Zaman Geçerli Olacak?

  Google News

Steam minimum fiyat sınırı, oyun dünyasının yeni gündem maddelerinden biri. Geçtiğimiz gün Steam tarafından yayınlanan güncellemeyle beraber duyurulan fiyat sınırı, bundan sonraki aşamada da oyun dünyası için yeni bir kapının açılacağını gösteriyor.

Peki söz konusu sınır ne anlama geliyor? Bu sınır neden değişti? Gelin detaylarıyla beraber fiyat sınırı konusunda bilgilere geçelim.

Steam Minimum Fiyat Sınırı Dönemine Geçildi

Yeni karara göre bundan sonraki dönemde oyunlarda minimum fiyat sınırlaması uygulaması yapılacak. 0,99 dolar olarak belirlenen minimum fiyatın altında oyun satışı yapılamayacak. Steam kuru ile değerlendirme yaptığımız zaman bunun 11 TL gibi bir fiyata denk geldiğini görüyoruz.

Fiyatı 11 TL altında kalan DLC ve oyunların satışının durması demek, platformda yer alan hemen her küçük bütçeli oyunun fiyatlarının değişmesi demek. Muhtemelen yakın zamanda bu karara göre oyun fiyatlarında da güncellemeler olacak.

Steam Minimum Fiyat Sınırı

Bu arada bir ek noktaya daha dikkat çekmek lazım. Fiyatlandırmada hesaplama Steam tarafından belirlenen dolar kuruna göre yapılıyor. Dolar kuru şu aralar 10 TL seviyelerinde. Steam dolar kurunu değiştirecek olursa, minimum fiyat sınırı da değişebilir. Bu da demek oluyor ki çok ciddi zamlarla karşı karşıya kalabiliriz.

Unutmadan hala 5 – 6 TL seviyesinde indirimli oyunlar görebileceğinizi belirtelim. Bunun nedeni indirimli oyunlar için farklı bir uygulama yapılacak olması. İndirimli oyunlar için minimum sınır 5,50 TL olarak belirlendi.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video