reklam
Ana SayfaİncelemeSteelSeries Arctis Pro Wireless İncelemesi

SteelSeries Arctis Pro Wireless İncelemesi

Merhaba sevgili hocalar, yeni bir inceleme ile sizlerle birlikteyiz. Birbirinden farklı bilgisayar ürünlerinin incelendiği hocanın masasında bugün SteelSeries Arctis Pro Wireless incelemesi gerçekleşecek.

Sunduğu bilgisayar ekipmanları ile piyasada kaliteli bir çizgi izleyen SteelSeries bu kez kaliteli sesi kablosuz kullanım ile buluşturduğu Arctis Pro Wireless kulaklık ile karşımıza çıkıyor. Bakalım kablosuz kulaklık bizlere neler sunuyor.

Kutu açılıyor

SteelSeries Arctis Pro kulaklığın kutusu oldukça şık bir yapıda hazırlanmış. Kutuyu açtığınızda içerisinden Arctis Pro Wireless kulaklık, transmitter, USB ses kablosu, optik ses kablosu, mobil ses ve şarj kabloları, mikrofon süngeri ve kullanım kılavuzları çıkıyor. Kutunun oldukça dolu olduğunu söyleyebiliriz.

Tasarım

SteelSeries bildiğiniz gibi ürettiği tüm ürünlerde ismi gibi şık bir stil sergiliyor. Arctis Pro kulaklıkta da bu şık stil sade bir yapı ile desteklenmiş. Tamamen mat ve siyah yapıda gördüğümüz kulaklık, sağlam yapısı ile de dikkat çekiyor. Özellikle kafa bandının esnek yapısı takdire şayan. 

Kafa bandı ciddi anlamda çok esnek. Öyle ki kulaklığı tutup iki yana açtığınızda bana mısın demiyor. Ancak kafa bandında bir eksik gördük. Kafa bandındaki yastık yetersiz kalmış. Uzun kullanımda bu ince yastık metal köprüyü hissettiriyor ve rahat bir kullanım sunmuyor. Bandın üzerinde biraz daha kalın bir yastık olmasını beklerdik. Bandın hemen altında ayarlanabilir cırt cırtlı kemer bulunduğunu ekleyelim.

Öte yandan kulaklık yastıkları son derece yumuşak ve rahat yapıda. Uzun kullanımda herhangi bir problem çıkartmayan kulak yastıkları döndürülebilir yapısı ile de kullanım kolaylığı sunuyor. Böylelikle her zaman bahsettiğimiz kulaklığı boyunda tutma hareketi bizler için sorunsuz şekilde gerçekleşmiş oluyor.

Gelelim Arctis Pro’nun tasarımındaki bir diğer detay olan kulaklık kapaklarına. Üzerinde herhangi bir RGB aydınlatma bulunmayan bu kapaklar, oldukça kolay ayrılıp takılabiliyor. Kapakların ayrılıp takılmasının mantığı ise alt tarafta bulunan batarya. Daha önce Nokia marka telefonlarda uzun yıllarca kullanıldığını gördüğümüz bu Lityum-iyon batarya kulaklığın tüm güç ihtiyacını karşılıyor.

Batarya tam kapasitede 10 saat boyunca kesintisiz bir kulaklık deneyimi sunuyor. Eğer bu süre benim için yetersiz diyorsanız da SteelSeries, kutuya eklediği ikinci bir batarya ile bu süreyi 20 saate çıkarmanıza olanak tanıyor. Bataryayı şarj etmek ise oldukça kolay, dilerseniz transmitter içinde, dilerseniz de kulaklık üzerinde kablo bağlayarak şarj dolum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ergonomik yapının göründüğü bir diğer nokta ise mikrofon kısmı. Mikrofon kulaklık üzeride kendine ait yuvasında bulunuyor. Kullanmak istediğiniz zaman bulunduğu yerden çekerek uzatabiliyor ve dilediğiniz yere ayarlayarak kullanabiliyorsunuz. Kullanmayı bitirdiğinizde ise tekrar geri sürerek yuvasına oturtuyorsunuz. Bu yapıyı son derece kullanışlı gördüğümüzü belirtelim.

Arctis Pro’nun üzerinde bulunan tuşlara da değinecek olursak kullanım türüne göre ayrılmış 3 adet tuş görüyoruz. Bu tuşlar; güç tuşu, Bluetooth tuşu ve mikrofon tuşu. Mikrofon tuşu mikrofonu çalıştırmak için kullanılıyor ve kapattığınızda mikrofon üzerinde bulunan LED kırmızı renge bürünüyor. Bu rengi sizler değiştirebiliyorsunuz. Yine kulaklık üzerinde ses açıp kısmaya yarayan bir tekerlek de bulunuyor.

Kulaklık kısmını bitirdikten sonra diğer parçamız olan transmitterdan da bahsedelim. Yine siyah bir yapıda gördüğümüz bu verici, esasen kulaklık ile bilgisayar arasındaki iletişimi sağlıyor diyebiliriz. Transmitterın arka kısmına baktığımzda da 3.5mm jack giriş ve çıkışı, güç girişi, optik giriş ve çıkış ile birlikte mini-USB yuvası görüyoruz. 

SteelSeries APEX 3 Klavye İncelemesi!

Buradaki giriş ve çıkışlar kullandığınız sisteme göre kullanılıyor. Burada sistemden kastımız PC, PS4 ve mobil sistemler. Bizi ilgilendiren kısım PC olduğu için bağlantının nasıl yapılacağı özetini geçelim. PC bağlantısı için transmitterı mini-USB yuvasını kullanarak bilgisayara bağlıyorsunuz. Böylelikle tüm ses USB ile transmittera, oradan kablosuz olarak kulaklığımıza iletiliyor.

Öte yandan transmitter üzerinde batarya yuvası ile birlikte ufak bir OLED panel, bir adet tuş ve kontrol tekerleği bulunuyor. Panelde ise batarya durumu; bağlantı bilgisi, ses seviyesi gibi bilgiler yer alıyor. Bu başlıklar üzerinde ayarlamalar ve değişiklikleri yine bu buton ve tekerlek yardımı ile gerçekleştirebiliyorsunuz.

Arctis Pro’nun tasarımını bitirdik, şimdi gelin kulaklığın bizlere sunduğu performansa göz atalım.

Performans

SteelSeries, Arctis Pro’da gerçekten kaliteli, kullanışlı ve şık bir tasarım kullanmış. Cihazın bu başarısının performans alanında da gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz. Özellikle kulaklığın sunduğu ses kalitesi gerçekten muazzam seviyede. En ince sesleri bile ayırt edebildiğimiz Arctis Pro, özellikle oyun içi ses deneyiminde çok başarılı işler çıkartıyor. Ses yalıtımının da yeterli düzeyde olduğunu gördüğümüz kulaklık işini hakkıyla yerine getiriyor.

Bu bağlamda Arctis Pro‘nun teknik verilerine değinecek olursak Arctis Pro, 40mmlik Neodimyum sürücüler barındırıyor. Sürücüler 10 ile 40,000Hz bazında frekans taşırken, 102 dbsPL hassaslık ve 32 ohm değerinde empedans sunuyor. Aynı zamanda Hi-Res ses ile birlikte, Bluetooth 4.1, Dolby Digital ve DTS ses teknolojileri kulaklığa entegre edilmiş. 

Mikrofon kanadına baktığımızda ise diğer kulaklıklardan çok iyi derecede ses yakalayabilen ve çift yönlü gürültü engelleyen bir mikrofon ile karşılaşıyoruz. 100 ile 10,000Hz aralığında frekans taşıyan bu mikrofon, -38 dBV/Pa hassaslık sunuyor. Aynı zamanda mikrofonun empedans değeri 2200 ohm.

Bu değerlere baktığımızda Arctis Pro’nun kağıt üzerinde bile oldukça iyi işler çıkardığını görmekteyiz. Transmitter ile ilgili teknik verilerde ise 12 metrelik çekim alanı ve 5-40.000Hz 2.4G aralığı görmekteyiz. Bu mesafe de oturma salonu ya da PC odanız için oldukça yeterli düzeyde olacaktır. Son olarak transmitterın güncellenebilir bir yazılıma sahip olduğunu da belirtelim. 

Son yorum ve fiyat

Evet değerli hocalar, Arctis Pro incelememizin artık sonuna gelmiş bulunmaktayız. Kulaklığı detaylı olarak inceledikten sonra rahatlıkla şu yorumu yapabiliriz: bütçesi olanlar için tercih edilebilecek ender kablosuz kulaklıklardan biri. Zira sunduğu ses deneyimi ve işlevsel tasarımı bu kulaklığı rakiplerine göre bir adım önde tutuyor.

Tabii ki bu performans ve tasarımın bir maliyeti, fiyatı bulunmakta. SteelSeries Arctis Pro kulaklık e-ticaret sitelerinde ortalama 2000 Türk lirasına satılmakta.

Sevgili hocalar, bir inceleme yazısının daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu inceleme yazımızda sizlere SteelSeries Arctis Pro Wireless kulaklıktan bahsettik. Ürün ile ilgili detaylı incelemeye ve satın alma bağlantılarına aşağıda bulunan videodan ulaşabilir, kulaklık hakkında görüş ve yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. 

Yeni bir yazıda görüşmek üzere, hoşça kalın!

SteelSeries Arctis Pro Wireless Kulaklık İncelemesi

Yazar Hakkında

Muhammet Enes CANSIZ

Muhammet Enes CANSIZ

Teknolojiyi ve getirdiği ürünleri çok seven Enes bu ürünleri incelemeyi, onlarla ilgili çalışmalar yapmayı çok seviyor. Memleketi Trabzon'da ikamet ediyor ve PC Hocası için yazılar yazıyor.

2 Yorum

  • Kulaklık çok güzel kesinlikle konsol’da oyun ve film izlemek için alınabilecek bir kulaklık fakat marka Ülkemizde çok yaygın olmadığından yedek parça da bulunması imkansız oluyor çok araştırmama rağmen yedek batarya satan ne bir mağaza ne de bir distribütör bulamadım bu sebepten de ürünü bir türlü alamıyorum Türkiye’nin bir an önce Teknoloji bakımından kendini gelişip büyük markaların ülkemize yatırım yapmasını sağlaması şart aksi taktirde o mağaza senin bu internet sitesi benim diye dolanır dururuz yedek parça bulmak için

  • optik kablo ile pc ye bağlıya bilir miyiz yada gerek varmı optik kablo ile pc ye bağlamaya

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz