PC HocasıİnternetT-Mobile, Voice Over 5G (VoNR) Teknolojisini Duyurdu!

T-Mobile, Voice Over 5G (VoNR) Teknolojisini Duyurdu!

   

Almanya merkezli GSM operatörlerinden T-Mobile, 5G üzerinden telefon görüşmeleri sağlayan yeni özelliğini duyurdu ve kullanıma sundu 5G üzerinden ses iletimi sağlayan VoNR teknolojisi artık Portland, Oregon, Salt Lake City ve Utah bölgelerinde sınırlı T-Mobile hizmet bölgelerinde kullanılabilecek.

Şirketin tanıttığı yeni teknolojinin Amerika Birleşik Devletleri bölgesinde bu sene daha fazla bölgede kullanıma sunulması hedeflenirken Galaxy S21 sahipleri VoNR’dan anında faydalanabilecek. Galaxy S22 kullanıcılarının ise ilerleyen zamanlarda yayımlanacak olan bir güncelleme ile VoNR desteğine sahip olacak.

T-Mobile, yaptığı bir açıklamada bu teknolojinin artık 4G ve 4G LTE bağlantıları arasında geçişe gerek kalmayacağını ve böylelikle 5G teknolojisinin tam anlamıyla kullanılabileceğini vurgularken bu teknoloji “Saf 5G” olarak nitelendirdi:

Bağımsız 5G, 4G LTE ağı ve 4G çekirdeğine olan ihtiyacı ortadan kaldırarak 5G’nin gerçek potansiyeline ulaşmasını sağlayacak.

T-Mobile

Geride bıraktığımız aylarda Amerika Birleşik Devletlerinde 3G ağları tamamen ortadan kalktı ve VoNR’ın duyurulması ile birlikte 4G LTE teknolojisi de yavaş yavaş kullanımdan kalkacak. Özellikle üreticiler 5G destekli telefonlar piyasaya sürerken ve 5G teknolojisi yaygınlaşmaya devam ederken 4G LTE ağının da kullanımdan kalkması bekleniyor.

Fakat beklentilerde 4G LTE ortadan kalkarken, VoLTE teknolojisinin telefon görüşmelerini sağlaması için halen kullanımda olması bekleniyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/t-mobile-voice-over-5g-vonr-teknolojisini-duyurdu-128231/ linkinden 28.06.2022 14:06:53 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video