PC HocasıSosyal MedyaTikTok’ta Artık 10 Dakikalık Video Yayınlayabileceksiniz!
tiktok

TikTok’ta Artık 10 Dakikalık Video Yayınlayabileceksiniz!

   

Hafta başı itibariyle bazı TikTok kullanıcıları, uygulama tarafından aldıkları bir bildirim ile 10 dakikaya kadar video yükleyebileceklerine dair bilgilendirme aldılar. Şirket, The Verge ekibine verdiği demeçte mevzubahis güncellemenin dünya çapında gerçekleştirildiğini söyledi.

TikTok yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi: “Bugün, dünyanın dört bir yanındaki içerik oluşturucularımıza daha da yaratıcı olanaklar sunacağını umduğumuz 10 dakikaya kadar olan videoları yükleme özelliğini kullanıma sunmaya başlamaktan heyecan duyuyoruz.”

Geçen sene 1 dakikalık süreyi, 3 dakikaya çıkarmışlardı

TikTok ilk zamanlarda maksimum 1 dakikalık süre sınırına sahipti ve bunu geçtiğimiz Temmuz ayında 3 dakikaya yükseltti. Şirket, video başına izin verilen süreyi uzatarak kullanıcılarından daha fazla etkileşim görmeyi amaçlıyor bu da daha yüksek reklam gelirleri ile sonuçlanabilir.

Seçilmiş bazı kullanıcılar zaten beş dakikalık videolar yükleyebiliyorlardı fakat TikTok’un en son güncellemesi ile birlikte bütün kullanıcılar uzun metraj videolar yayınlayabilecekler. Bu değişiklik daha fazla kullanıcının video çekmesi konusunda teşvik edici bir hareket olacak ve genel etkileşimi artırabilecek fakat “Sizin İçin” algoritmasıyla ne kadar iyi çalışıp çalışmayacağını henüz bilmiyoruz.

Şirketin Sosyal Medya Danışmanı ve Endüstri Analisti Matt Navarra, The Verge ekibine vermiş olduğu demeçte daha uzun formatlı videodan para kazanmanın daha kolay olduğunu ve kullanıcıları daha uzun süre ekran başında tuttuğunu söylüyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/tiktokta-artik-10-dakikalik-video-yayinlayabileceksiniz-124316/ linkinden 28.05.2022 22:05:51 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial