Pazar, Haziran 16, 2024

Türk Yapımı Davay Down Simulator Android’de

Paylaş

silkroad gaminggentr

Rus uçaklarını düşürme temalı olarak Google Play Store'da yayınlanan Davay Down Simulator, geliştiricisi Kerim Kumbasar tarafından yayınlanmış. Görev olarak Türk uçakları devriye gezerken sınır ihlali yapan Rus uçaklarını düşürmek ve diğer bölümlere geçmek üzere kurgulanmış.

Kerim Kumbasar tarafından yayınlanan oyunun yapımı 4 gün sürdüğü belirtilirken, Unity üzerinde çalışılarak yapımı gerçekleştirilmiş.  Aslında Rusya ile yaşanan krizden sonra herkesin merak edip bu oyunu indirmek isteyeceğini düşünüyoruz. Şahsen biz de oyunu deneyip notlarımızı sizlerle paylaşacağız 🙂

Android için yayınlanan Rus uçağı düşürme oyunu Davay Down Simulator‘ün yayınlanan oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

“FİKİR BİRDEN GELDİ”

Rusya uçağının sınır ihlali yaptıktan sonra Türk Jetlerimiz tarafından defalarca uyarılmasına karşın sınır ihlali yapmaya devam etmiş, ardından düşürülmüştü. Hali hazırda hala Rusya ile krizler aynı şekilde devam ederken, oyunun geliştiricisi Kerim'in şöyle bir açıklaması bulunuyor: “Rus uçağının düşürüldüğü dönemde Twitter üzerinden bir takipçim bana “Rus uçağı vurma oyunu yapsana abi fena tutar gibi” şeklinde bir mesaj gönderdi. Biz de projelerimizden sonra boş bir döneme girdiğimiz için kendime uğraş arıyordum. Sonra “neden olmasın ki ?” diyerek konuyu en yakın iki arkadaşım ile paylaştım ve işi yapmaya karar verdik. Kurguyu yaptıktan sonra 4 günde projeyi ortaya çıkarttım.” dedi.

davay-down-simulator-2
Android platformu için tamamen ücretsiz olan Rus Uçağı vurma oyunu Davay Down Simulator tarayıcı üzerinden de oynanabiliyor. Şuan için destekleyen tarayıcılar arasında Opera, Safari ve FireFox bulunuyor. Google Chrome ve diğer tarayıcılardan oynanamıyor. Oyunu merak edip indirmek isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayarak oynayabilirsiniz.

Taner AYDOS
Taner AYDOS
PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorumlar

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler