PC HocasıOyunValorant Rekabetçi Modu için Duyuru Yapıldı
Valorant

Valorant Rekabetçi Modu için Duyuru Yapıldı

 

Valorant, LOL ile tanıdığımız Riot Games’in en iddialı oyunlarından biri olacak gibi duruyor. FPS serilerine dahil olacak olan yapım şu sıralar kapalı beta sürecinde devam ediyor.

Kapalı beta sürecinde bir yandan oynanış için testler yapılırken bir yandan ise oyuna eklenecek olan modlar geliştirilmeye devam ediyor. Bu kez Valorant rekabetçi oyun modunun kapalı betaya ekleneceği açıklandı.

Valorant rekabetçi oyun modunun özellikleri neler olacak?

Kapalı beta sürecinde testlerinin tamamlandığını göreceğimiz rekabetçi oyun modu, kullanıcıların bir nevi seviyelerine göre sınıflandırılmasını sağlayacak. Kullanıcılar seviyelerine göre rank kazanacak ve toplamda 8 rank seviyesi bulunacak. Seviyeler şöyle sıralanacak:

  • Demir
  • Bronz
  • Gümüş
  • Altın
  • Platin
  • Elmas
  • Ölümsüz
  • Valorant

Valorant

Kullanıcıların rekabetçi oyuna dahil olmaları için 20 oyunu bitirmiş olmaları gerekecek. 20 oyunun sonucunda elde ettiğiniz başarıya göre bir sınıfta yer alacaksınız ve sizle aynı rank değerine sahip olan kullanıcılarla savaşacaksınız.

Maksimum olarak 2 rank sınırlama sistemi sunulacak. Yani diyelim ki Gümüş seviyesine geldiniz. Size Valorant seviyesinden bir rakip çıkmayacak. Böylece oyunlar daha dengeli devam edecek. Tabii ki hile kullanan oyuncular bu dengeyi bozmazsa.

Maçlarda kazandığınız puanlara göre rank değeriniz yükselebilecek ya da düşebilecek. Tüm bu sistemi denemek için ya beklemeniz gerekiyor ya da kapalı beta sürümüne kayıt olmanız gerekiyor.

Çünkü Riot Games oyunda hiçbir hata olmasını istemiyor ve bunu geliştirme sürecine de yansıttı. Önemli modlar kapalı betada denenecek ve sonra herkese açık olarak sunulacak. Yani ne yazık ki uzun bir süre beklememiz gerekebilir.

Etiketler

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz