PC HocasıOtomobilVolkswagen’den Doğalgaz İle Çalışan Caddy Modeli

Volkswagen’den Doğalgaz İle Çalışan Caddy Modeli

 

Bir türlü emisyondan başını alamayan Volkswagen, Caddy modeline doğalgaz ile çalışan bir yenisini daha ekledi. İşte yeni Doğalgazlı Volkswagen Caddy hakkında yayınlanan içerikler ve detaylar hakkında her şey.

DOĞALGAZLI VOLKSWAGEN CADDY TGI

Alman devi yeni üretmiş olduğu ve şimdilik sadece Caddy modelinde uygulayacakları doğalgazlı araç çok yakında görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Emisyon olaylarından sonra başı büyük derde giren VW firması TGI adını verdiği doğalgazlı Caddy modelini tanıttı.

Yeni bir aksama ve görünüme sahip olan doğalgazlı Volkswagen Caddy modelinde dış görünüşte çok fazla değişiklik yapılmadığı görülüyor. Asıl değişiklikler aracın altında gerçekleştirilmiş. Bildiğiniz üzere artık 1.6 TDI üniteler Volkswagen Caddy modelinde yer almıyor. 2.0 TDI motor ile birlikte 4 farklı güç seçeneğine sahip şekilde satılıyor.

vw-caddy-tgi-dogalgaz
Yeni Caddy modelinde ise hafif ticari sınıfının en büyük atılımı olarak kabul edilen TGI motor, doğalgaz yakıt sisteminin turbo benzinli motora entegre olması ile birlikte karşımıza çıkıyor. Buradaki en büyük merak ise dizel motorlu araçlara alternatif olarak TGI motorlu araçların kullanılabilecek olması sorusu.

Toplamda 3500 devire kadar çıkabilen ve 200 Nm tork üreten 1.4 TGI motor, 110 beygirlik gücünün yanı sıra 6000 devir bandına ulaşabiliyor.

vw-caddy-dogalgas
SAF GAZ TÜKETİMİ İLE TEK DEPODA 860 KM YOL

Volkswagen’in yeni doğalgazlı Caddy aracında 26 KG gaz ve 13 litrelik benzin tankı bulunuyor. 100 KM’de 4.2 KG doğalgaz tükettiği belirtilen VW Caddy’de 1.4 TGI motorlu modeli saf gaz tüketimi sağlandığı taktirde tek depo ile 860 KM yol gidebiliyor.

Ancak Türkiye ayağında doğalgazlı araç kullanımının gelişmesi için biraz beklememiz gerekiyor. Şuanda hali hazırda CNG dolum istasyonları 18 ilde bulunuyor. Şuan için Volkswagen’in yeni doğalgazlı Caddy modelini ülkemize getirmesi biraz zor.

Şuanda yeni Volkswagen doğalgazlı Caddy modeli Almanya’da 22 bin 950 Euro‘dan başlıyor ve sınıfının doluluk oranına göre artış gösteriyor.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/volkswagenden-dogalgaz-ile-calisan-caddy-modeli-4690/ linkinden 16.10.2021 11:10:22 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad