PC HocasıSosyal MedyaWhatsAppWhatsApp Durumlarına “Bağlantı Önizlemesi” Geliyor!

WhatsApp Durumlarına “Bağlantı Önizlemesi” Geliyor!

   

Meta’ya ait çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp‘ın Android cephesindeki son beta sürümlerinde WABetaInfo tarafından yeni bir özellik keşfedildi. Aslında bu özellikten ziyade Durumlar cephesi için iyileştirme ve kullanıcı deneyiminden ibaret.

WhatsApp Beta for Android sürümünde keşfedilen iyileştirme, Durumlarınızda paylaştığınız linkleri zengin kutucuklara çevirmeye sağlıyor. Eskiden WhatsApp Durumunuzda bir link paylaştığınız zaman paylaşılan link tamamen dümdüz tıklanabilir yazı olarak paylaşılıyordu.

WhatsApp Status’a Zengin Kutucuklar Geliyor!

Mevzubahis yenilik diğer sosyal medya platformlarından da aşina olduğumuz gibi paylaşılan bağlantıya ait ana görsel, ilgili adresin meta açıklaması, linkini ve adres başlığını içeriyor olacak. A/B test sürecinde olan yeniliğin son kullanıcıya ne zaman ulaşacağı henüz bilinmiyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/whatsapp-durumlarina-baglanti-onizlemesi-geliyor-130977/ linkinden 12.08.2022 14:08:10 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video