Whatsapp’ta Onaylı İşareti Geliyor !

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp yeni özellik için geri sayımda. Günümüzün en önemli iletişim aracı haline gelen Whatsapp işletmeler tarafından da yoğun olarak kullanılıyor. Hemen hemen her şirketin müşterileri ile bağlantı kurmak için kullandığı bir Whatsapp cep numarası mevcut, hatta haber kanalları bile Whatsapp üzerinden haber alıp vatandaş ile iletişime geçiyor. Whatsapp yeni özelliğinde ise işletmelere Onaylı Profil hizmeti sunmayı hedefliyor.

 

Facebook, Twitter ve Instagram gibi büyük sosyal platformlardan alıştığımız onaylı profil şimdi Whatsapp'ta kullanıma sunulmaya hazırlanıyor. Her seferinde dile getirdiğim gibi Facebook Whatsapp platformunu bünyesine kattığından beri Whatsapp hızına hız kattı. Her geçen gün yeniliklerle ( yada tam yenilik olmasada başka platformlarda ki özellikleri taşıyarak ) karşımıza çıkıyor. Daha önce hikaye özelliği farklı platformlardan kopyalanmış gibi olmuştu, bu sefer ise profil onayı söz konusu. Her ne kadar hikayeler özelliği geldiğinde bunun Whatsapp'a yakışmadığını düşünsem de bence profil onayı gayet güzel olacak. Özellikle de internet üzerinden alışveriş yaparken Whatsapp'tan iletişime girdiğimiz, zaman zaman dolandırılan kişilerin olduğu durum tertemiz bir hal alacak. 

Windows Phone Beta sürümünde ortaya çıkan özelliğin yakın zamanda tüm platformlara gelmesi bekleniyor. Orta seviye de ve gelişmekte olan işletmeler için de sunulacak olan özelliğin ücretsiz olması planlanıyor.

İlgili Etiketler