Xiaomi 13

Xiaomi 13 Global Geekbench Performans Testinde Görüntülendi

  Google News

Amiral gemisi Android akıllı telefonlar içerisinde en iddialı modellerden biri olan Xiaomi 13, global pazarda boy göstermeye hazırlanıyor. Markanın son amiral gemisi akıllı telefonu, 26 Şubat tarihinde tanıtıma çıkmış olacak.

Artık tanıtımı için günlerin kaldığı serinin son olarak Geekbench değerlendirmeleri de sızdırıldı. Aslında sürpriz bir telefon değil ama yine de performans testleri önemli. Zira global sürümde farklar olacak mı olmayacak mı bize bir işaret veriyor diyebiliriz.

Xiaomi 13 Globalde de Başarılı

Geekbench sonuçlarına bakacak olursak söz konusu akıllı telefon modelinde hem tek çekirdek kısmında hem de çoklu çekirdek kısmında performanslı bir model göreceğiz diyebiliriz. Tek çekirdek skorunun 1490 olduğunu görmekteyiz. Çoklu çekirdek puanı ise 5111 olarak karşımıza çıkıyor.

Bu da demek oluyor ki global sürümde de yine beklendiği gibi Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi karşımıza çıkacak. Testlerde net değil ama RAM kısmında da yine beklenti 8 GB RAM miktarının değişmemesi yönünde.

Xiaomi 13

En üst seçenekte 12 GB RAM kullanılan versiyon olacaktır. Birkaç gün sonra tanıtımda netlik kazanmış olacak ama modelin Avrupa fiyatının 550 Euro seviyelerinden başlamasını beklediğimizi de ekleyelim.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video