Xiaomi 13

Xiaomi 13 Serisinin Kamera Tasarımı da Ortaya Çıktı

  Google News

Android cephesinde yeni bir amiral gemisi serisi olarak karşımıza çıkacak Xiaomi 13 serisi, dün itibariyle sızdırılmıştı.

Telefonun sadece ekran tasarımını gösteriyor olsa da modelden ilk görseller gelmişti. Görseller doğrulanmadı ama şimdi de telefonun kamera dizilimini gösteren yeni bir sızıntı daha geldi.

Xiaomi 13 Kamera Kısmında Farkını Gösterecek

Hem Pro modelde hem de temel modelde kamera alanının tasarımı aynı olacak gibi gözüküyor.

Arka kapakta, neredeyse bir uçtan bir uca kadar geniş olacak kamera alanının içerisinde ise 3 adet arka kamera göreceğiz.

Asıl dikkat çeken ise ana sensör olacak. Görselden anladığımız kadarıyla muhtemelen 1 inçlik bir boyutta olacak olan ana sensör, Leica imzasını taşıyan teknolojilerle beraber harika bir çekim kalitesi sunabilir.

Xiaomi 13

Artık kameranın teknik özelliklerinin nasıl olacağı konusunda yeni bilgileri beklemek gerekecek. Zira şu an için kamera özellikleri konusunda teknik veri sızıntıları yok.

Sadece telefonun Snapdragon 8 Gen2 işlemcisi ile geleceği ve 12 GB’a kadar RAM sunacağı konusunda veriler sızmış durumda. Ayrıca ekran konusunda da 1.5K çözünürlük ve 120 Hz yenileme hızı iddiaları konuşuluyor. Artık yeni bilgiler geldikçe değerlendirmelere devam ederiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video