Yeni Fiat 124 Spider Türkiye’de! Fiyatıda Belli!

60'lı yıllarda üstü açık araçlar arasında popülerliğiyle bilinen 124 Spider, yeni modeliyle piyasaya çıktı. Öyle ki İstanbul'a geldi ve fiyatıda belli.

İstanbul Autoshow'da kendini gösteren 124 Spider, tıpkı 60'lı yıllardaki gibi üstü açık. İtalya Torino'daki Fiat Tasarım Merkezi'nde tasarlanan 124 Spider, tasarımı ile göz dolduruyor. Fiat arabalarını sevmememe rağmen iç tasarımı beni cezbetti. Dış tasarım olarak çok narin bir araca benzesede iç tasarım spor bir araç olduğunu belli ediyor.

Basit ve kullanışlı bir konsolu olan 124 Spider, multimedya ekranı ve deri koltukları ile şık ve sade bir görünüm oluşturuyor. Araç 150.000 tl'den başlayan fiyatlar ile Fiat severleri ile buluşacak.

Araç ne kadar güzel görünüme sahip olsada fiyatına nazaran sunulan motor bana biraz yetersiz geldi. Araçta 1.4 litre 140 beygir turbo benzinli arkadan itiş bir motor var. Tabi bu motora sahip bir sürü c segmenti araç var. Ne kadar tercih edilir bilinmez ama yinede daha iddialı bir motor ile daha çok satılacağını düşünüyorum.

İlgili Etiketler