Radeon RX 6800 XT Sakura Edition

Yeston Radeon RX 6800 XT Sakura Edition Duyuruldu

  Google News

AMD’nin Çinli iş ortaklarından biri olan Yeston, benzerine az rastlanılacak olan Radeon RX 6800 XT Sakura Edition özel versiyonunu duyurdu.

Radeon RX 6800 serilerinin üzerindeki ambargonun kalkmasıyla beraber iş ortakları bir bir özelleştirilmiş modelleri duyuruyor ama Yeston tarafından sunulan beyaz renkli modelin bir eşine daha denk gelmemiz pek mümkün değil gibi. Öyle ki kart tamamen özgün bir tasarımla güncellenmiş.

Yeston Radeon RX 6800 XT Sakura Edition benzersiz bir görüntüye sahip

Genelde bu tip ekran kartlarında RGB ışıklandırma, siyah ve kırmızı renk tonlarının yoğunlukta olduğu tasarımlar görüyoruz. Fakat bu durum Yeston için geçerli olmamış. O agresif renkler yerine daha şirin diyebileceğimiz bir renk düzeni ve tasarım benimsenmiş.

Kartın üzerinde yine 3 adet fan bulunuyor. Beyaz renkli fanların tam ortasında Sakura ifadesinden de yola çıkarak kiraz çiçeklerine yer verilmiş. Asimetrik çizgilerle tamamlanan üst kısımdaki tasarımda, pembe ve mavi renkleri de kullanılmış.

2,5 yuvalı tasarım modelini aynen yansıtmaya devam eden yeni kartın, arka kapak kısmında özel bir anime karakteri ve buna uygun olan desenler kullanılmış. 8 pinli konnektör kullanımına devam eden kartın diğer teknik özelliklerde herhangi bir değişiklik sunmadığı düşünülüyor.

Tasarımı sevmiş ve Radeon RX 6800 XT Sakura Edition modelini alma planı yapmış olabilirsiniz ama hemen planlarınızı da bozalım. Çünkü marka bu modeli Çin içerisinde satacak gibi duruyor. Genelde Yeston tüm kartlarını Çin içerisinde satışa sunuyor. Bu model için ayrı bir adım atılır mı bunu göreceğiz. Ama beklenti böyle bir adımın gelmeyeceği yönünde.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video