PC HocasıHaberlerYurt Dışından Alınan Apple Ürünleri Garanti Dışı Sayılacak!

Yurt Dışından Alınan Apple Ürünleri Garanti Dışı Sayılacak!

  arctis 7+   arctis 7+

Apple ürünlerinde yurt dışından getirilen cihazlarda 1 yıl global garanti kapsamında değişim ve onarım yapılıyordu. Bu garanti sistemi ile bir çok kullanıcı yurt dışı cihazları ülkemizin vergilendirme sistemi yüzünden yurt dışı kayıtlı Apple ürünleri almakta idi. Fakat son idialara göre Apple global garanti kapsamını Türkiye’de geçersiz kılacak.


Söylentilere göre yurt dışından satın alınan SIM kart destekli Apple ürünlerinin dünya garantisi Türkiye’de geçerli olmayacak. Bu şekilde bir kural geldiği takdirde, yurt dışından alınan iPhone,iPad ürünleri Ülkemizde ücretsiz olarak herhangi bir parça veya cihaz değişim kapsamında sayılmayacağı anlamı taşımakta. Ayrıca belirtilen cihazın BTK kayıdı var ise desteğin verileceği yönünde.

Tabiki Apple Türkiye den henüz resmi bir açıklama gelmedi. Konu ile ilgili sosyal medya da bir çok kullanıcı rahatsızlığını belirtmekte. Kısa zamanda konu ile ilgili detaylı net bir bilgi vermeye çalışacağız.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/yurt-disindan-alinan-apple-urunleri-garanti-disi-sayilacak-20302/ linkinden 20.01.2022 05:01:56 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

3 Yorum

  • Apple ürünlerinin dünya garantisi Türkiye’de geçerli olmayacak. Bu kadarı bile yeterli oldu.

  • 10 mart itibari ile apple global garanti türkiyede bitmiştir. iphone 6s imi götürdüğüm zaman bana söylenen bu oldu.

  • 12/03/2017 itibari ile yurtdışı aldığım ürünümün garanti kapsamında işlem yapılamadığını apple tr ile görüşmemde öğrenmiş oldum.tr de garantisi devletin vergi sistemi gereği ile yasayla çıkartıldığını açıkladılar.kardeşim ben yasadan önce almışım neden ben bu kapsamdayım anlamdım.herkese iyi günler cihazınızı bozmayın:)

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner