PC HocasıOtomobil2017 Jeep Compass Artık SUV’un Yeni Temsilcisi

2017 Jeep Compass Artık SUV’un Yeni Temsilcisi

   

New York otomobil fuarı bu sene çok sağlam araçlara ev sahipliği yaptı, yapmaya da devam ediyor. Jeep olarak tanıdığımız ve genellikle arazi araçları ile karşımıza çıkan firma bu sefer 2017 Jeep Compass modeli ile SUV‘a şekil vermeye gelmiş.

2017 Jeep Compass SUV Neler Sunuyor ?

SUV kavramını duyunca size ne hissettiriyor ? Spor amaçlı taşıma araçları olarak bildiğimiz bu modeller artık günümüzde şekil değiştirerek üzerine bir de heybetini eklemiş durumda. Artık SUV’lar gösteriş ve sürüşten sonra performansı ile göz dolduruyor. Jeep’in de alışageldiği modeli kabuğundan çıkarak yeni Compass modeli adında New York otomobil fuarında duyuruldu.

Yeni görünümüne kavuşan C segmentindeki SUV liginin başarılı aracı Compass artık yeni görünüme sahip. Aslında bu araçları Renegade ve Cherooke arasında nitelendirebiliriz. Jeep’in geleneksel tasarımı ile birlikte günümüz teknoloji bu araçlara gerçekten çok yakışıyor diyebilirim. Zira ben Jeep Compass modelini bayanlara daha çok yakıştırıyorum.

2017-jeep-compass-3
17 Farklı Motor Seçeneği ??

Aracın iç tasarım hatlarında bizleri multimedya eğlence sistemi karşıladığı gibi, bir de 8.4 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran karşılıyor. Compass‘ta önden çekiş gücü ve 4 x 4 olmak üzere iki farklı sürüş modu bulunuyor. Bu zorlu arazi koşullarına veya yokuşlara göre tasarlanmış. 9 ileri otomatik şanzımanın yanı sıra, manuel severler için de seçenekleri mevcut. İlginç olan bir bilgi ise 2017 model Jeep Compass dünya genelinde 17 farklı motor seçeneği ile satışa çıkacak.

170 beygir güç üreten bu şirin makine, 2.0 litrelik dizel ve 2.4 litrelik Turbo ünitelere sahip. Jeep markasının diğer modellerinde olduğu gibi, Trailhawk versiyonu tepe donanım olarak alıcılara sunulacak. 2017 Jeep Compass‘ın lansman tarihi ise 16 Kasım 2016 olarak belirlenmiş. Lansman Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gerçekleşecek. Ayrıca aracın piyasa satış fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/2017-jeep-compass-artik-suvun-yeni-temsilcisi-22080-14901/ linkinden 25.01.2022 02:01:25 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner