reklam
Ana SayfaCep Telefonu2020’de Çıkacak iPhone 120Hz Ekrana Sahip Olabilir

2020’de Çıkacak iPhone 120Hz Ekrana Sahip Olabilir

Samsung’un ekranlarını sızdırmasıyla bilinen Ice Universe’nin, twitterdan paylaştığına göre Apple 2020‘de çıkaracağı iPhone için Apple, Samsung‘la ve Lg‘yle görüşme halinde. Yazılana göre yapılan görüşmeler 2020’de çıkacak telefonun 120Hz ekran yenileme hızına sahip olması hakkında.

Söz konusu tweet’de “Apple, Samsung ve Lg ile 2020’deki iPhone’ların 60Hz/120Hz değiştirilebilir ekranı olması hakkında görüşüyor.” yazıyor ki Samsung ve Lg AMOLED ekranların iki değişmeyen adresi.

120Hz’e ve 60Hz’e Değiştirilebilir ekranın olması sabit 120Hz olmaması bir çok şeyi değiştiriyor. Örneğin fotoğraflarınıza bakarken 120Hz ekranın olması bir şeyi değiştirmeyeceğinden Apple bataryayı korumak için bu iki yenileme hızı arasında geçişler yapacak. 120Hz ekran oldukça enerji tüketse de kullananların fikrini değiştirebilecek bir teknoloji.

Apple TV Severler Müjde: Yıllardır Beklenen Twitch Uygulaması Geldi!

Bu Apple’ın ilk 120Hz ekrana sahip cihazı değil. Daha önce 2017de çıkmış 10.5inç ve 12.9inç iPadlerde de ultra hızlı yenileme hızı bulunmaktaydı. Fakat bu cihazlarda OLED ekran bulunmamaktaydı. Yani bireysel aydınlatılabilir pikseller, daha iyi siyah renkleri, daha az pil kullanım oranı bulunmayıp standart LED Retina ekran bulunuyordu. 

Etiketler

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz