PC HocasıHaberler60 Km Hız İle İlerleyen Hız Trenini Eleştiren Vatandaş

60 Km Hız İle İlerleyen Hız Trenini Eleştiren Vatandaş

 

Hızlı Tren‘in saatte 60 KM/S hızı geçmediğini iddia ederek o anları videoya kaydetti. Ancak olayı yanlış anlayan arkadaşımız sürekli bu hızda gittiğini iddia etmesi üzerine Sosyal Medya’da yorumlar patladı.

Bilecik’te Yaşayan Vatandaş Videoya Kaydetti

Aşağıda izleyeceğiniz videoda da göreceğiniz üzere vatandaş hem gündüz, hem de gece olmak üzere Bozüyük-Arifiye bölgesinde hızlı treni videoya kaydetmeye başlıyor. Normalde hızlı trenin Bilecik – İstanbul arasını 1 saatte gideceği yönünde bildirimler var. Ancak videoya kaydeden kişi belirtildiği gibi olmadığını anlatmaya çalışmış ancak olayı yanlış anlamış.

Videoda hızlı trenin 50 ile 60 kilometre hız ile ilerlediği görülürken, vatandaş bu olaya tepki göstermeye çalışmış.

hizli-tren-bozuyuk-bilecik
Bozüyük’lü Kardeşimiz Olayı Yanlış Anlamış


Şimdi bu videoda şöyle bir ayrıntı var. Video zaten kısa olduğu gibi, vatandaş trenin sürekli aynı hızda gittiğini varsayarak videoyu çekmiş. Ancak trenin yerleşim bölgeleri veya yerleşkelerine yakın alanlarda otomatik olarak belirlenen hız limitlerini geçmeleri yasaktır. Deneyimlemiş birisi olarak konuşuyorum, hız treni yeri geldiğinde 260 KM hızı bile geçebiliyor. Ayrıca o yolu 1 saatte değil, 2 saate yakın bir zamanda gidiyor.

Yani makinist kafasına göre hız limiti belirlemediği gibi, belli alanlarda o hızı geçememektedir. Sırf bu olayı anlamak için bu videoyu çeken kardeşimizi Train Simulator 2016 oyununu indirip oynamasını tavsiye ediyoruz 🙂

Vatandaştan Hızlı Trene Sitem – Bozüyük Hızlı Tren

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/60-km-hiz-ile-ilerleyen-hiz-trenini-elestiren-vatandas-21469-6564/ linkinden 29.07.2021 08:07:57 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

8 Yorum

  • Bunun gibi nankör insanlar yüzünden bu ülke bu halde ya cahil dünyadan bi haber yaşıyor utanmadan daha konuşuyor yazıklar olsun

  • E haklı adam çinde japonyada trenlere bak bide bizde bak
    Adamlar ışınlanmayı bulucak biz hızlı trene geçiş yapıcaz 😀

  • Burda ben konuşayım biraz eğer dönüşler varsa ve eğer azcıkta olsa 1 2cm vb ne ise hızlanırsa trenin raydan çıkma ihtimali var hiçmi GTA San oynamadınız ?

  • Adam neden bu kadar işsiz diye sormadan edemiyorum kendime ne güzel işte yavaş yavaş olduğundan daha hızlı varıcakken Adan B ye neden sarısıcı bi yolculuk neden stres rahat rahat gidiyor işte …

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video