PC HocasıHaberlerAdobe, Son Flash Güncellemesini Yayınladı

Adobe, Son Flash Güncellemesini Yayınladı

 

Adobe’nin Flash formatı, animasyonlu web hikayelerinin kahramanı olmaktan çıkıp bilgisayarınızı yavaşlatan kötü web reklamlarına dönüştü ve nihayetinde bir kötü amaçlı yazılım vektörü haline geldi.

Saat neredeyse on yıldır formatta tükeniyor ve teknoloji nihayet 31 Aralık 2020’de yalnızca birkaç hafta içinde destekten çıkacak. Bugün Adobe, son Flash Player Güncellemesini yayınladı ve aynı zamanda yazılıma övgüde bulundu.

Adobe tarafından bir mesaj yayınlandı

“Bugün, Çin dışındaki tüm bölgeler için Flash Player’ın son sürümünü yayınladık. Bu vesileyle, son yirmi yılda Flash Player içeriğini kullanan ve oluşturan tüm müşterilerimize ve geliştiricilerimize teşekkür etmek istiyoruz. Gurur duyuyoruz Flash’ın animasyon, etkileşim, ses ve video web içeriğinin oluşturulmasında kritik bir rol oynadığını umuyoruz ve bir sonraki dijital deneyim çağını şekillendirmeye yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz.

Adobe, 31 Aralık 2020’den sonra Flash Player’ı desteklemeyi durduracak ve Adobe, 12 Ocak 2021’den itibaren Flash içeriğinin Flash Player’da çalışmasını engelleyecektir; Adobe, sistemlerini korumak için tüm kullanıcıların Flash Player’ı hemen kaldırmasını şiddetle tavsiye eder. Bazı kullanıcılar, Flash Player’ı sistemlerinden kaldırmaları için Adobe’den hatırlatıcılar görebilir. Flash Player’ı manuel olarak kaldırmak isteyen kullanıcılar için daha fazla ayrıntı ve talimatlara bağlantılar için, lütfen Flash Player EOL Hakkında Genel Bilgiler sayfamızı ziyaret edin. “

Microsoft, Flash’ı Windows’tan kaldıracak

Microsoft, Flash’ı Windows 10 kurulumlarından kaldırmak için bir kümülatif güncelleme yayınlama sürecindedir ve Flash Player’ın kendisi 12 Ocak 2021’de çalışmayı durduracaktır.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

İstanbul'da yaşayan bir teknoloji editörü, aynı zamanda UI/UX/Graphic Designer

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video