PC HocasıHaberlerAmazon Sahte Ürün Satışını Engellemek için ABD ile İşbirliği Yapacak

Amazon Sahte Ürün Satışını Engellemek için ABD ile İşbirliği Yapacak

 

Amazon, Salı günü Ulusal Fikri Mülkiyet Hakları Koordinasyon Merkezi (IPR Merkezi) ile sahte ürünlerin ABD’ye girişini durdurmaya odaklanan ortak bir operasyon duyurdu. Ortaklık, sahte ürünlerin satışını proaktif olarak durdurmak için Amazon’un Sahte Suçlar Birimi, lojistik şirketi DHL ve ABD Gümrük ve Sınır Devriyesi’nden (CBP) toplanan istihbarata dayanacak.

“İşlem Gerçekleştirildi”, Amazon’un ürünler için hem bir distribütör hem de pazar yeri olarak hakim konumlanmasına dayanır. Amazon’un çeşitli vitrinlerinde satılan miktar nedeniyle, IPR Center ve Amazon daha önce bilgileri paylaştı, hatta COVID-19 ile ilgili sahtekarlığa karşı bir önlem için işbirliği yaptı. Ancak bu yeni operasyon daha uzun vadeli bir ortaklığa işaret ediyor.

Amazon’un katılımından önce, Fikri Mülkiyet Hakları Merkezi’nin “küresel tedarik zincirini güvence altına alma” üzerine odaklanması ortalama bir kişi için yabancı olabilir, ancak daha önce Merkez’in çalışmalarının bir kısmını gördünüz – her DVD ve Blu- ray, kuruluş tarafından oluşturuldu.

Sahte ürünler söz konusu olduğunda Amazon, potansiyel olarak hileli suçluları zaten araştırdığını ve kaldırdığını söylüyor. Amazon’da müşteri güveni ve iş ortağı desteği başkan yardımcısı Dharmesh Mehta, bu yeni ajanslarla yapılacak bir ortaklığın şirketin daha ileri gitmesine ve “kötü aktörlerin onlara sunmayı planladığı yer neresi olursa olsun, sınırda sahteciliği durdurmasına” izin vermesi gerektiğini söyledi.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

İstanbul'da yaşayan bir teknoloji editörü, aynı zamanda UI/UX/Graphic Designer

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz