PC HocasıHaberlerAmazon, Wondery Platformunu Satın Aldı

Amazon, Wondery Platformunu Satın Aldı

 

Son büyük bağımsız podcast ağlarından biri olan Wondery, yakında Amazon çatısı altında bir şirket olabilir. Şirketler bugün bir satın alma anlaşması duyurdular ve en sonunda Dirty John gibi gerçek suç podcast’leriyle tanınan ağı sonunda kimin satın alabileceği konusundaki spekülasyonları sona erdirdi.

Amazon, satın alma fiyatını açıklamadı, ancak Bloomberg ve The Wall Street Journal’dan daha önceki raporlar Wondery’nin değerinin en az 300 milyon dolar olduğunu öne sürdü. Wondery, teknik olarak bu yıl Eylül ayında podcast desteğini başlatan Amazon Music’in bir parçası olacaktı. Wall Street Journal muhabiri Ben Mullin’e göre Wondery CEO’su Hernan Lopez istifa edecek ve anlaşma sona erdiğinde şirketten ayrılacak ve COO Jen Sargent görevi devralacak.

Elbette, Amazon Müzik muhtemelen Wondery şovlarını diğer programlara göre tanıtacak ve muhtemelen daha da fazla pazarlama harcaması yapacaktır, özellikle de küresel olarak. İlginç bir şekilde, Amazon’un sahibi olduğu şirket kendi özel podcast’lerini ve ayrıca halka açık olanları oluştursa ve son zamanlarda özellikle Audible münhasırlarını dinlemek isteyebilecek kişiler için daha ucuz bir fiyat katmanı başlattıysa da, Audible’ın haber bülteninde bahsedilmiyor.

Video