Amerika, “Ulusal Güvenlik Tehdidi” Nedeniyle Kripto Paralar Hakkında İnceleme Başlattı!

  Google News

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı Genel Merkezi Pentagon, kripto paralar hakkında yayınladığı bir bildirge içerisinde çeşitli kripto para birimlerinin ulusal güvenliğe karşı tehdit oluşturup oluşturmadığını belirlemek için inceleme başlattığını duyurdu.

Son yılların en büyük yatırım aracına dönüşen kripto para birimleri aynı zamanda en çok tartışılan konulardan bir tanesi olmayı başarıyor. Kripto para birimleri; ödeme yöntemi ve yatırım aracı olarak kullanılıyor olsa da dolandırıcılar tarafından da çok sık kullanılıyor.

Tabi ki insanlar tarafından çok sık rağbet gören ve dolandırıcılık gibi kötü niyetle kullanılan bu kripto para birimleri hakkında birçok hükümet önlemler alıyor ve insanları koruma altına almak istiyor. Bu regülasyonlara eklenen bir yenisi ise Amerika Birleşik Devletleri’nden gelmiş oldu.

Kripto para birimleri bir yıl boyunca Pentagon’un radarında olacak!

Bitcoin

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı’nın genel merkezi olan Pentagon, bazı kripto para birimlerinin ulusal güvenlik konusunda tehdit unsuru oluşturup oluşturmadığını görebilmek adına bir inceleme başlattığını duyurdu.

ABD ordusunun kullanacağı yeni teknolojileri üreten ve GPS, insanız hava araçları gibi teknolojilere sahip olan Savunma ileri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA), Pentagon için kripto pazarının geniş bir haritasını çıkaracak. Ajans yaklaşık olarak bir sene süreceğini tahmin ettiği inceleme için Pentagon’a kripto pazarının iç işleyişine ilişkin ayrıntılar bilgiler sunuyor olacak ve çeşitli araçlar üretecek.

Pentagon ile çalışacak olan DARPA, inceleme ve haritalama işlemleri için Inca Digital ile anlaşma yaptı. Inca Digital CEO’su Adam Zarazinski, hükümetin kripto varlıkların nasıl çalıştığını daha iyi anlaması konusunda şirketi ile yardımcı olacağına inandığını belirtti.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video