PC HocasıAndroidAndroid 13 Beta 3 Yayımlandı!

Android 13 Beta 3 Yayımlandı!

   

İnternet ve yazılım devlerinden Google bugün, desteklenen Pixel telefonlar için Android 13 işletim sisteminin üçüncü betasını yayımladı. Bu yeni beta sürümü ikinci betanın yayımlanmasından neredeyse bir ay sonra geldi ve bu da şirketin ilk beta ile birlikte yayımlandığı zaman çizelgesinin düzgün bir biçimde işlediğinin kanıtı.

8 Haziran itibariyle yayımlanan üçüncü betanın ardından Temmuz ayında dördünce beta yayımlanıyor olacak ve akabinde desteklenen tüm Pixel cihazlar için son sürüm yayımlanıyor olacak.

Android 13 zaman çizelgesi

Android 13 Beta 3, geliştiriciler için oldukça önemli Platform Kararlığına ulaşıyor çünkü bu durum, işletim sisteminde bulunan ve API’lardaki tüm uygulamaya yönelik davranışların artık nihai olduğu anlamına geliyor. Böylelikle uygulama geliştiricileri platformun şu andan son sürüme kadar değişmeyeceğini bilerek uygulamalarını Android 13 ile uyumlu hale getirebilecek.

Android 13 neler sunacak?

Android 13 işletim sistemi, Android 12L ile başlatılan çalışma üzerine kurulu tabletler ve büyük ekranlar için daha iyi bir desteğin yanı sıra Gizlilik ve Güvenlik, Üretkenlik konularına yenilenmiş bir odaklanma getirecek. Paylaşımlar için yeni bir bildirim izni ve yenilenmiş arayüze sahip fotoğraf seçici, temalara sahip uygulama simgeleri, uygulama başına dil desteği, HDR Video Desteği, Bluetooth LE Audio ve USB üzerinden MIDI 2.0 desteği sunacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/android-13-beta-3-yayimlandi-128520/ linkinden 28.06.2022 16:06:21 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video