reklam
PC HocasıMonitörAOC Fiyat Performans Ekranlarını Satışa Sundu!

AOC Fiyat Performans Ekranlarını Satışa Sundu!

Türkiyede bir çok kullanıcı tarafından tercih edilen monitör markası AOC, giriş düzeyindeki monitör ürün grubu B2 serisinden üç yeni monitörü piyasaya çıkarttı. Satış fiyatı ve özellikleri belli olan monitörler fiyatlarının düşük olması ile oldukça ilgi çekeceğe benziyor. AOC bu monitörler için B2 serisi adını verdiği bu modeller 3 farklı ürün karşımıza çıktı. 3 taraftan çerçevesiz, ultra ince profile ve VESA montajı destekli temiz bir arka tarafa sahip. Monitörler, hiçbir görüş açısından değişmeyen renk deneyimini garantileyen geniş görüntüleme açıları (178°) sunuyorlar.

21.5 inçlik 22B2H modeli, derin siyahlara ve canlı renklere sahip bir VA paneline sahip. 23.8 inçlik 24B2XH ve 27 inçlik 27B2H, capcanlı yeniden üretilmesi için IPS panelleri ile donatıldı.
VGA ve HDMI 1.4 girişleri sayesinde, çeşitli cihazlar kolayca bağlanabiliyor. Bu üç modelin üçü de, temel ve düşük maliyetli bir ekran arayan her kullanıcının masasına uygun.

Giriş düzeyinde bütçe için sağlam özellikler

AOC’nin B2 serisi monitörleri, sağlam bir dizi özellik sunuyor: IPS panelinin (24B2XH ve 27B2H) canlı Full HD çözünürlüğü (1920×1080) ve gerçek renkleri ya da VA panelinin (22B2H) sunduğu etkileyici kontrastı; işten ders mçalışmaya, ya da film izlemekten ara sıra oyun oynamaya kadar her şeye uygun. Bütün paneller 75 Hz yenileme hızını destekliyor, yani daha akıcı
imleç hareketlerini ve videolarını elde etmek için sıradan bir 60 Hz monitöründen saniye başına %25 daha fazla kare gösteriyor.

Casper Excalibur Gaming Monitör ve Özellikleri

22B2H

 

Akıcı ve işlevsel

Bu monitörler uygun fiyatlı ve giriş düzeyinde olmalarına rağmen, üç taraftan da çerçevesizler. Bu da, panelin kenarının çerçeveler ile birleştiği anlamına geliyor. Böylece, akıcı bir görüntü izlenimi yaratılıyor. Böyle zarif bir tasarım aynı zamanda, dikkati dağıtan çerçeveler olmadan, üretkenliği artıran çoklu monitör kurulumlarını mümkün kılıyor.

İkna eden bir teknoloji

24B2XH

B2 serisinin üç modelinin üçü de, hem VGA hem de HDMI girişleri ile, hemde kulaklık çıkışı ile donatıldı. Böylece VGA kullanan eski kişisel bilgisayarlar bile bağlanıp harika bir ekran ile modernleştirilebiliyor. Dahası, masaüstü ya da mobil kişisel bilgisayarları, DVD ya da Blu-ray çalarlar gibi modern kaynaklar, oyun konsolları ve diğerleri de kolayca HDMI ile takılabiliyor.
Özellikler bunlarla da bitmiyor – B2 serisi, parlaklık düzeyini ayarlarken PWM (Pulse Width Modulation – Sinyal Genişlik Modülasyonu) yerine DC (Direct Current – Doğrudan Akım) kullanarak titreşimi ortadan kaldıran FlickerFree teknolojisine sahip.

27B2H

 

Bu da sıklıkla titreşen görüntülerden kaynaklanan baş ağrılarını ve gözlerin yorulmasını engelliyor. Ayrıca, karanlık saatlerde ve az ışık koşullarında gözlerin yorulmasını rahatlatmak için, LowBlue modu monitörün zararlı olabilen mavi dalga boylarının salınımını azaltıyor.

AOC’nin B2 Serisi Şubat ayında, üretici tarafından tavsiye edilen şu perakende fiyatlarından piyasada bulunabilecek: 22B2H 109 USD, 24B2XH 119 USD ve 27B2H 169 USD.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz