Apple, 5W’lık USB Şarj Cihazını Satıştan Kaldırıyor!

  Google News

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devlerinden Apple, 5W şarj hızına sahip USB bağlantı noktalı en yavaş şarj cihazını satıştan kaldırmak üzere. Ortaya çıkan raporlara göre şirket bazı ülkelerdeki çevrimiçi mağazasından bu ürünü kaldırmaya başladı.

Japonya merkezli internet sitesi Mac Otakara tarafından yapılan bir habere göre, 5W şarj cihazı şu anda Apple’ın Japonya’daki internet mağazasından kaldırıldı ve yapılan kontrollere göre aynı ürün Apple’ın Avustralya, Yeni Zelanda, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Çin ve diğer bazı ülkelerdeki internet mağazasındanda kaldırıldığı not edildi.

Birçok ülkede satıştan kalkan ürün Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, İrlanda, Singapur ve diğer bazı ülkelerde halen daha 19 dolar fiyat etiketi ile satışa devam ediyor.

Ürün halen Apple Türkiye’de satışta!

Apple’ın Türkiye mağazasına girdiğimiz zaman Apple 5W USB Güç Adaptörü başlıklı ürün 329 Türk Lirası fiyat etiketiyle halen daha satışta görünüyor. Görünen o ki şirket zaman içerisinde bu ürünü ülkemizde dahil olmak üzere dünya çapında satıştan kaldırmayı planlıyor.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video