PC HocasıHaberlerApple CEO’su Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı

Apple CEO’su Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı

   

Facebook gibi dev şirketlerin de kripto para piyasasını domine etmesiyle birlikte beklentiler hayli artmıştı. Facebook’dan sonra gözler Apple ve Samsung gibi markalara doğru kaydı. Apple’ın başkan yardımcısı kripto para birimlerini geçtiğimiz ayın başlarında “ilginç” olarak değerlendirmişti ve konuyu takip ettiklerini dile getirmişti. Bu olaydan bir ay sonra Apple CEO’su Tim Cook ilginç bir açıklamada bulundu.

Tim Cook Fransız finans gazetesi Les Echos ile yaptığı röportajda para birimlerinin ülkelere özel olması gerektiğini belirtti. Şirketin geleneksel fiyatlarında veya devletin para birimi ile rekabet edecek bir kripto para birimi başlatmayacağını de söyledi.

Jennifer Bailey Aynı Fikirde Değil

Apple Pay‘in başında olan Jennifer Bailey, şirketin CEO’su Cook ile aynı fikirde değil. Bu sebeple şirket kapılarını tam olarak kapatmış değil. Ancak kısa sürede Apple tarafından, Facebook Libra benzeri bir kripto para birimi gelmeyecek.

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/apple-ceosu-kripto-paralar-hakkinda-aciklama-yapti-65565/ linkinden 18.05.2022 19:05:18 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Video

Advertorial