Apple Self Service Repair

Apple, Self Servis Programını MacBook Pro ve Air Modellerine Genişletti!

  Google News

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devlerinden Apple, bugün yaptığı bir duyuruda Self Servis Onarım (Self Service Repair) programını MacBook Air ve MacBook Pro modellerine genişlettiğini resmi olarak duyurdu.

Artık yarından itibaren M1 yonga setine sahip MacBook Air ve MacBook Pro modellerine sahip kullanıcılar Self Servis Onarım Programından faydalanabilecekler. Şirketin yaptığı açıklamaya göre her model için ekran, pilli üst kasa ve izleme dörtgeni olmak üzere bir düzineden fazla farklı onarım türü sunulacak ve ilerleyen zamanlarda bu programın daha da genişleyecek.

ABD’li şirket iPhone 12 ve iPhone 13 için bu yılın başlarında iPhone için “Self Servis Onarım Programı” başlatmıştı. Mac için genişleyen bu program tıpkı iPhone cephesindeki program ile aynı şekilde çalışıyor olacak ve müşteriler Self servis Onarım Mağazasını ziyaret etmeden önce onarım kılavuzunu okumak zorunda olacaklar.

Self Servis Programında artık alet kiti satın almak zorunda değilsiniz

Apple, aynı zamanda tek bir onarım için alet satın almak isteyen müşteriler için 49 Dolar karşılığında kiralık kitler sunuyor olacak ve ücretsiz kargo ile teslim edecek, kiralık kitlerden faydalanan müşteriler kitlere bir hafta boyunca erişim sağlayabilecek. Bu programdan faydalanan müşteriler yenilenen parçaları geri dönüşüm için Apple’a gönderebiliyor ve karşılığında kredi elde edebiliyorlar.

Şirket, Self Servis Onarım Programının bu yıl içerisinde Avrupa başta olmak üzere diğer ülkelere geleceğinin altını tekrardan çizdi. Apple aynı zamanda konu hakkındaki sözlerine “Elektronik cihazları tamir etme deneyimi olmayan müşterilerin büyük çoğunluğu için, orijinal Apple parçaları kullanan sertifikalı teknisyenlere sahip profesyonel bir onarım sağlayıcısını ziyaret etmek, onarım almanın en güvenli ve güvenilir yoludur” diye ekleme yaptı..

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video