PC HocasıHaberlerApple, Ünlü Tasarımcısı Jony Ive ile Yollarını Ayırdı!

Apple, Ünlü Tasarımcısı Jony Ive ile Yollarını Ayırdı!

   

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devlerinden Apple‘ın ünlü tasarımıcısı Jony Ive, şirketten istifa ettikten üç yıl sonra şirkete danışmanlık yapmaya devam etmişti. 2019 yılında Sir Jonathan Paul Ive ile Apple arasında 100 milyon doların üzerinde bir değerleme ile anlaşma imzalandı ve mevzubahis sözleşme yakın zaman içerisinde yenilenmek üzereyken her iki tarafın anlaşması ile uzatmama kararı alındı.

Jony Ive neden önemli bir isim?

Jony Ive, Cupertino merkezli şirkete ilk olarak 1992 yılında katıldı ve Ive o dönemlerde şirketin 2001 yılında tanıttığı iPod ve ilk iPhone ile iPad modelleri dahil olmak üzere Apple’ın birçok ikonik ürününü tasarlamıştı. Bunlara ek olarak iMac ve MacBook serilerinin ve iPod kulaklıklarının tasarlanmasında büyük bir rol üstlendi ve 2013 yılına gelindiği zaman şirketin devrim noktalarından biri olan iOS 7 işletim sisteminin yazılım tasarımında da görev üstlendi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/apple-unlu-tasarimcisi-jony-ive-yollarini-ayirdi-129896/ linkinden 12.08.2022 14:08:14 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Video