Apple, Web Sitesini Kraliçe II. Elizabeth için Siyaha Bürüdü!

  Google News

Bildiğiniz üzere 8 Eylül 2022 tarihi itibariyle Büyük Krallık Kraliçesi II. Elizabeth vefat etti ve kraliçenin ölümü itibariyle Londra Operasyonu faaliyete geçirildi. Bu operasyon kapsamında Birleşik Krallık’a bağlı tüm ülkelere gizli hat üzerinden bilgi verildi, BBC siyaha büründü ve sadece Kraliçe hakkında haberler yapmaya başladı, ülkede yas ilan edildi ederken acı haber ile uzun zamandır gerçekleşmesi beklenilen operasyon faaliyete geçirildi.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devi Apple ise, bu konuya kayıtsız kalmadı ve Kraliçe II. Elizabeth’in anısına web sitesini bir süreliğine siyaha bürüdü ve ana sayfasına Kraliçe II. Elizabeth’i koyma kararı kaldı.

Kraliçe II. Elizabeth, Birleşik Krallık ve Commonwealth bölgesi üyesi 14 ülkenin kraliçesiydi. Aynı zamanda İngiliz Milletler Topluluğu başkanı ve İngiltere Kilisesi yüksek valisiydi. 6 Şubat 1952 tarihinde tahta ilk kez çıktığında Topluluk Başkanı ünvanına kavuştu ve resmi olarak yedi ülkenin kraliçesi oldu.

Fakat kraliçe, 74 yaşında; 8 Eylül 2022 tarihi itibariyle vefat etti. Kraliçenin vefatı sonrasında ise koltuğa oğlu III. Charles geçiş yaptı ve Kral ünvanını elde etti.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video