PC HocasıHaberlerApple Yeni Ürünlerini Tanıttı!

Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı!

 

Apple, her yıl düzenlediği WWDC17 etkinliğinde yeni ürünlerini tanıttı. Bu yıl 28’incisi düzenlenen etkinlikte Apple; iOS 11‘in yanında watchOS 4, tvOS 11, yeni Mac ve iPad‘leri de tanıttı.

Önceki haberimizde bu etkinliğin ayrıntılarını ve iOS 11 hakkında geniş bilgileri paylaşmıştık. Apple etkinlikte yeni ürünlerinide tanıttı. Bakalım yeni Apple ürünleri bize neler sunuyor ?

Yeni iMac’ler Tanıtıldı!

Apple, yeni iMac‘lerin içerisine Intel Kaby Lake işlemci konumlandırmış. 21.5 ve 27 inç ekran seçenekleri bulunan yeni iMac‘ler grafiklerini Intel Iris Plus Graphics 640‘tan alıyor ve önceki nesillere göre %80 daha fazla hız vereceği iddia ediliyor. Ayrıca 21.5 inç iMac‘lerde AMD Radeon Pro 555 ve 560 seçenekleride bulunuyor. 27 inç 5K iMac’te ise AMD Radeon Pro 570, 575 ve 580 GPU seçenekleri var.

21.5 inçlik iMac‘lerde 32 GB RAM seçeneği kullanıcıya sunulurken, 27 inç modellerinde 64 GB‘a kadar çıkabiliyor. 21.5 inç 4K Retina iMac‘te ve diğer tüm 27 inç modellerinde Fusion Drive standart olarak geliyor. SSD‘ler ise %50 daha hızlı ve 2 TB‘a kadar depolama seçenekleri sunuyor.  Ayrıca ürünün arkasında iki adet Thunderbolt 3 bulunuyor. Fiyatları ise 21.5 inç için 1099$‘dan başlıyor. 21.5 inç 4K modeli ise 1299$. 27inç 5K model ise 1799$ fiyatı ile 7 Haziran‘dan itibaren kullanıcılarıyla buluşacak.

iMac Pro ise şimdiye kadar gelmiş geçmiş en güçlü iMac olacak. 27 inç Retina 5K ekranla gelecek olan iMac Pro, 18 çekirdek Intel Xeon işlemci seçenekleri sunuyor. iMac Pro’da 4 TB’a kadar SSD bulunurken, 128 GB’a kadar da ECC bellek desteği var. Fiyatı ise 4999$. Ağzımız açık kalmadı değil.

Yeni iPad Pro!

Apple 9.7 ve 12.9 inçlik cihazlarının arasına 10.5 inçlik ekrana sahip yeni iPad Pro‘yu da ekledi. Yeni iPad Pro‘da Smart keyboard ve 30 ayrı dil seçeneği bulunuyor. 6 çekirdekli A10X Fusion işlemcisiyle yüksek performans veren iPad Pro, 10 saate kadar pil ömrü vaat ediyor. 12mp kamerası ile 4K çekim yapabiliyor. Ön kamerası ile 7mp. 64, 256 ve 512 GB depolama seçenekleri sunan iPad Pro‘nun fiyatı ise 649$‘dan başlıyor.

Kablosuz Ev Hoparlörü HomePod Tanıtıldı!

Apple yeni ev hoparlörü HomePod’u ortaya çıkarttı. Cihaz odada bulunduğu yere göre ses ayarını yapıyor, Hey Siri! dediğinizde sizi dinliyor ve sorularınızın cevabını veriyor. Yıl sonunda satışa sunulacağı söylenen HomePod’un fiyatı ise 349$.

watchOS 4’teki Yenilikler!

Apple‘ın yaptığı yeniliklerin başında yeni saat kadranları geliyor. Activite uygulamasına aylık meydan okumalar eklendi. Otomatik müzik açma özelliğide eklendi. Geliştirici sürümü yayınlanan watchOS 4’ün herkese sunulacak sürümü ise sonbaharda yayında olacak.

macOS High Sierra Tanıtıldı!

macOS High Sierra ile birlikte gelen ilk yenilik Safari‘de otomatik açılan videoların önüne geçileceğiydi. Başka bir yenilik ise bölünmüş ekran. Bu özellik sayesinde iki işinizi aynı anda yapabileceksiniz. Uzun yıllardır HFS dosya sistemini kullanan Mac’ler artık dosya sistemini kullanacak. Fotoğraflar ise çok daha detaylı düzenlemeyi sağlayan yeni araçlara sahip.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video