PC HocasıSosyal MedyaInstagramArtık Herkes Instagram Hikayelerine Link Ekleyebilecek!

Artık Herkes Instagram Hikayelerine Link Ekleyebilecek!

  arctis 7+  

Sosyal medya platformlarından Instagram, Hikayeler’deki bağlantı paylaşma özelliğini artık tüm kullanıcıların erişimine açtığını resmi olarak duyurdu. Şirket, yukarı kaydır özelliğini “bağlantı etiketleri” olarak revize ederek Haziran ayında test etmeye başlamıştı ve Ağustos ayının sonlarında yukarı kaydırma bağlantılarını etiket ile değiştirdi. O zamanlar yalnızca doğrulanmış veya 10.000’den fazla takipçisi olan hesaplar tarafından kullanılabilir olduğu için çoğu kullanıcı bu özellikten yararlanamıyordu.

Bağlantı Çıkartmaları, herhangi bir etkileşime izin vermeyen “Yukarı Kaydır” özelliğinin aksine, hikayeyi görüntüleyen kişilerin hesaplarla kolayca etkileşime girmesine olanak tanıyor ve hikayeyi görüntüleyen kişilerin bu hikayeyi bir başkası ile paylaşmasına veya hikaye sahibine mesaj göndermesine izin veriyor.

Instagram hikayelerine bağlantı etiketi nasıl eklenir?

  • Instagram uygulamasını açın
  • Ekranı sağa kaydırarak kamerayı arayüzüne geçin.
  • Paylaşmak istediğiniz fotoğraf/video’yu çekin ya da kütüphaneden seçin.
  • Yukarıya doğru kaydırarak ya da ekranın üst köşesinde bulunan sticker ikonuna tıklayarak menüyü açın.
  • “Bağlantılar” etiketine dokunun.
  • Hikayenize eklemek istediğiniz linki girin.

Facebook’a ait şirket ayrıca yaptığı açıklamada hesap sahiplerini uyardı: “nefret söylemi ve yanlış bilgilendirme gibi şeyleri veya Topluluk Kurallarımızı ihlal eden diğer içerikleri tekrar tekrar paylaşan yeni hesapların ve hesapların Bağlantı etiketine erişimi olmayacağını” dile getirdi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/artik-herkes-instagram-hikayelerine-link-ekleyebilecek-119718/ linkinden 23.01.2022 01:01:43 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner