Instagram

Instagram’da NFT Satışı Yapabileceksiniz!

  Google News

Facebook’a ait sosyal medya platformlarından Instagram, son zamanlarda bir dizi yeni özellikleri platforma tek tek ve bölge bölge şeklinde getirmeye devam ediyor. Hikayeler tarafında yapılan iyileştirmeler, Instagram Shop, Koleksiyonlar ve saymadığımız diğer özelliklerin yanı sıra şirket yakın zamanda platformda normal ürünlerin yanında NFT satışı yapmanıza da olanak tanıyacak.

Eğer takip ediyor ya da az çok ilgileniyorsanız blockchain (blok zinciri) teknolojisini biliyorsunuzdur ve bu teknolojisi sayesinde korunabilen dijital eserler (NFT’ler), zaman zaman oldukça büyük fiyatlardan satılabiliyorlar. İlk zamanlar yalnızca sayılı internet siteleri veya platformlar üzerinden gerçekleştirilen NFT satışları yakın zamanda Instagram’da da yer ediniyor olacak. 

Sosyal medya platformu Instagram, bu NFT satışına Collectibles ismiyle hitap ediliyor ve yeni özellik henüz resmi olarak açıklanmadı ancak bu özelliği ilk keşfeden kişi, daha önce yaptığı sızıntılarla hedefini tam 12’den vuran Alessandro Paluzzi. Paluzzi, geride bıraktığımız günlerde bu yeni özelliğin platformda nasıl görüneceğine dair kısa bir video paylaşmıştı.

Instagram Collectibles özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı ya da ülkemizde faaliyet gösterip göstermeyeceği henüz belli değil.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video