Artık Snapchat’de Kendi Yüz Filtrenizi Oluşturabilirsiniz!

İçerik oluşturucuların "dünyadaki objektifler" olarak adlandırdığı artırılmış gerçeklik nesnelerini oluşturmalarına olanak veren Lens Studio platformunu tanıttıktan dört ay sonra Snap, yaratıcıların dijital maskeler oluşturmasına izin vermek için Lens Studio'ya 7 adet yeni şablon ekliyor. Karışık olan şablonlar, sanal beyzbol şapkalarını, yüz boyasını ve kullanıcının kafasına üç boyutlu nesneler eklemek için kullanılan araçları içeriyor.

İlk iki ayda 30.000'den fazla filtre yaratıldı, Snap, 1 milyardan fazla görüş kazandı. Görüşme sırasında kamera platformunu Snap'te çalışan Eitan Pilipski, “Katılım, katılım düzeyi ve yaratılan yaratıcılık türü tarafından uçurulduk” dedi.Henüz beta aşamasında olan özellik , içerik oluşturucuların basit yüz filtrelerini beş dakika gibi kısa bir sürede oluşturmasına izin veriyor. Snap'e yükledikten sonra, şirket Snaplock içinde 24 saat boyunca Snapchat içinde açılan bir Snapcode ve derin bir bağlantı oluşturur. Kod, oluşturulduktan sonraki bir yıl boyunca yayında kalır, böylece kilidi birkaç kez açabilirsiniz. Kodu kendiniz yarattıysanız veya başka birinden aldığınız bir çift dokunuşla arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Yüz filtresi şablonları, kafaya eşlenmiş iki boyutlu bir görüntüden daha karmaşık yüz boyama işlerine kadar karmaşık bir yapıya sahiptir. Yeni filtreleri beta test eden bir hareketli grafik sanatçısı olan Brian Garcia, çalışmayı kolay bulduğunu söyledi.

İlgili Etiketler