PC HocasıDonanımASRock Radeon RX 5700 Phantom Gaming Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu!

ASRock Radeon RX 5700 Phantom Gaming Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu!

Ünlü bilgisayar donanım parçaları üreticisi ASRock, en yeni seri Phantom Gaming ekran kartlarını duyurdu. Phantom Gaming ismini verdikleri yeni seride Radeon RX 5700 ve RX 5700 XT modelleri için iki farklı ekran kartı tasarımını duyurdu.

ASRock Phantom Gaming Serisi Ekran Kartları Tasarımı ve Özellikleri

Radeon RX 5700 XT Phantom Gaming D 8G OC ve Radeon RX 5700 Phantom Gaming D 8G OC ismindeki iki erkan kartı modeli, 8GB GDDR6 belleğe ve ısı yalıtımı yüksek bir tanesi RGB olan üç fanlı tasarıma sahip. Ayrıca yeni seri ekran kartlarının üzerinde son teknoloji PCI Express 4.0‘ı destekleyen portlar yer alıyor.

Xiaomi, 80W Kablosuz Şarj Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

AMD’nin 2. Nesil 7nm üretim aşamasıyla üretilen RX 5700 serisi GPU’larını kullanan Phantom Gaming Serisi ekran kartları, ASRock’ın özel teknolojisi ile birlikte Radeon RX 5700 serisinden daha iyi performans sunuyor. 256-Bit GDDR6 bant genişliği sunan ekran kartları 1440p oyun deneyimi için oldukça iyi bir fırsat sunuyor.

Ekran kartlarının şık metal arka plakası, ekran kartını daha şık, serin ve sağlam hale getiriyor. ASRock Tweak isimli yazılımı üzerinden ekran kartının fanlarını istediğiniz hızda döndürebiliyorsunuz. Ayrıca ekran kartlarının performanslarını da ayarlayabiliyoruz.

Ekran Kartının Teknik Özellikleri Şu Şekilde;

Etiketler

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement