PC HocasıDonanımASUS GTX 1660 SUPER ZAKU II Özel Seri Tanıtıldı!
ASUS GTX 1660 SUPER ZAKU II

ASUS GTX 1660 SUPER ZAKU II Özel Seri Tanıtıldı!

 

ASUS, geçtiğimiz gün Gundam anime serisinden esinlenerek özel bir tasarım kullanılmış olan ASUS GTX 1660 SUPER ZAKU II modelinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Kasanızın içerisinde mutlaka yer vermek isteyebileceğiniz bir tasarımla dikkat çeken yeni ekran kartı, her ne kadar RTX serisinden geri kalıyor olsa da oyuncuların tercih edeceği bir model olacak gibi gözüküyor. Daha çok kırmızı renk üzerinde beyaz detayların dikkat çektiği kartın özelliklerine geçelim.

ASUS GTX 1660 SUPER ZAKU II özellikleri dikkat çekiyor!

Yeni kart tasarımına baktığınızda, üst kısımda 3 fanlı bir yapının dikkat çektiğini görüyorsunuz. Geniş bir fan bölümü var ve bu fanların etrafını çevreleyen kırmızı kapaklar kullanılmış.

ASUS GTX 1660 SUPER ZAKU II

Zeon ve GeForce yazılarıyla zenginleştirilmiş olan kartın, arka kısımda da Gundam teması çizimleri olduğunu görüyoruz. Tasarımı dikkat çeken modelin teknik özellikleri de sınıfı için gayet güzel. 1408 CUDA çekirdeği bulunan Turing TU116 GPU birimine sahip olan özelleştirilmiş olan seri, 6 GB GDDR6 bellek kullanıyor.

ASUS GTX 1660 SUPER ZAKU II

Fakat bu kartta serisi gereği DLSS ve RTX teknolojileri de bulunmuyor. Saat hızlarına bakıldığı zaman ASUS GTX 1660 SUPER ZAKU II, 1530 MHz temel saat hızı ile dikkat çekiyor.

ASUS GTX 1660 SUPER ZAKU II

Temel saat hızının yanında GPU Tweak yazılımı ile yükseltme yapılabiliyor ve bunun sonucunda da hız 1830 MHz seviyesine kadar çıkış gösterebiliyor. Dediğimiz gibi orta seviye için iddialı bir ekran kartı modeli.

Bağlantılar

  • 1x HDMI 2.0
  • 3 fanlı 2.7 yuvalı tasarım
  • Display 1.4a port
  • DVI-D DualLink

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video