PC HocasıHaberlerBitcoin Ateşi Söndü! Düşüşe Geçti
Bitcoin

Bitcoin Ateşi Söndü! Düşüşe Geçti

 

Ay başından itibaren bir kripto para çılgınlığıdır gidiyor. Elon Musk tarafından yapılan açıklamaların ve yatırımların sonrasında Bitcoin başta olmak üzere piyasa hareketlendi.

Fakat her zaman söylediğimiz gibi güvenilmez olan bu piyasada dengeler çok hızlı bir şekilde değişebiliyor. Bir anda sert düşüşler yaşanabiliyor. Nitekim yine öyle oldu.

Bitcoin, ciddi bir düşüş yaşamaya başladı

En son 61 bin dolar seviyelerine kadar çıkan ve bu seviyelerde de seyreden sanal para birimi, bundan sonra rekorlar kırar diye bekleniyordu.

Fakat bugün itibariyle %10’luk bir düşüş daha yaşandı ve hafta boyunca değer kaybı yaşayan Bitcoin, 50 bin dolar seviyelerine kadar da indi. Çok ciddi bir değer kaybı yaşayan sanal para biriminin yanında diğer birçok sanal para biriminde de düşüşler yaşanmaya başladı.

Bitcoin

Madencilerin gözdesi konumunda olan Ethereum için de %9’u bulan bir düşüş yaşandı. 1800 dolarları geçen sanal para birimi şu sıralar 1500 dolarla bandında geziyor.

Büyük düşüşün ardından yine yatırımlarında zarar eden çok kişi oldu. Bundan sonraki seyirde düşüşün devam edip etmeyeceği merak ediliyor. Tekrar bir yükseliş trendi olması mümkün mü ya da yeniden rekor değerlere çıkış yapılır mı bekleyip göreceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video