TIGGO 8 Pro e+ ve TIGGO 7 Pro e+

Chery, Araçlarına İki Yeni Model Ekliyor

  Google News

Chery, Türkiye otomobil pazarında ses getiren markalardan biri olma yolunda ilerliyor. Rekabetçi fiyatlarıyla araçlarının satışına başlayan marka, her ne kadar stok sorunları olsa da bir hayli ilgi çekmeyi başardı. İlgi markanın da beklediğinin üzerinde olunca, yeni yatırımların da haberleri gelmeye başladı. Bir yandan ülkemiz genelinde yatırımlar artarken, bir yandan markanın küresel bazda da yatırımları artıyor. En son markanın küresel pazarda, iki yeni aracı daha envanterine kattığını gördük. TIGGO 8 Pro e+ ve TIGGO 7 Pro e+ modellerinden söz ediyoruz.

Dünya genelinde bayileriyle bir buluşma gerçekleştiren markanın iki yeni modeli de sergilediğini gördük. Şarj edilebilir hibrit modeller için test sürüşleri gerçekleştirildiği gibi bu modeller için teknik detayların da açıklandığını belirtelim.

Chery Yeni Hibrit Modellerinde Neler Sunacak?

Chery’nin iki yeni aracında da aynı motor kullanılıyor. Hibrit modelde yer alan ana motor 1.5 litrelik hacme sahip. Hibrite özgü olan motor, yüksek enerji yoğunluğuna sahip olan özel bir bataryaya sahip. Sürücülerin yeni hibrit modelde benzin ve pil gücü arasında geçiş yapması da mümkün olacak.

Özellikle TIGGO 8 Pro e+ modelinin bir tık daha öne çıktığını söylemek lazım. Bu model, tamamen elektrikli modunda 75 km’ye kadar menzil değerine sahip. Söz konusu modelin 100 km hızlanma süresi ise 7.5 saniye civarında olacak. Yeni hibrit sayesinde aracın toplam menzil değerinin de 1000 km seviyelerine çıktığını göreceğiz.

TIGGO 8 Pro e+ ve TIGGO 7 Pro e+

Benzer özellikler Chery TIGGO 7 Pro e+ modelinde de geçerli olacak. Her iki modelin de ülkemizde satışa çıkmasını bekliyoruz. Fakat ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatlarının nasıl olacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Bunun için de marka tarafında yapılacak açıklamaları bekleyeceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video