Chery TJ-1

Chery TJ-1 için İlk Duyuru Geldi! Yine İddialı Bir Araç Yolda

  Google News

Çinli dev Chery, geçtiğimiz aydan beridir Türkiye otomobil pazarının gündeminde. Öyle ki marka nispeten uygun fiyata dolu özelliklerle dikkat çeken modellerini satışa sundu. Türkiye’ye gelen araçlar bir yana, markanın bir yandan da yeni araçlar geliştirmeye devam ettiğini biliyoruz. Bu noktada son bomba ise Chery TJ-1 modeli oldu.

Şimdilik sadece ilk gösterimi yapılan aracın, hafif arazi aracı olarak geleceğini ve nihai sürümünde adının değişeceğini de belirtelim ve detaylara geçelim.

Chery TJ-1 Nasıl Bir Araç Olacak?

Temmuz ayında tüm detaylarının açıklanması beklenen aracın 4 tekerden çekiş özelliği bulunacak. Hem PHEV versiyonu hem de benzinli versiyonu tercih etmeniz mümkün olacak. İlk duyuruda aracın tasarımsal anlamda da bir hayli iddialı bir görüntüye sahip olacağı gösterilmiş oldu.

Ön kısımda Chery logosu yerine doğrudan markanın adının yer aldığı kısım. Bu yazıyı tamamlayan bir ızgara alanı, dikey olarak konumlandırılmış olan bir ön yüz tasarımıyla beraber araç bir hayli göz alıcı duruyor.

4515 mm uzunluk, 1865 mm genişlik, 1680 mm yükseklik ise aracın şu an için açıklanan ölçüleri. Bu ölçülerde değişim olabilir zira henüz nihai seri üretim versiyonunu görmedik. Temmuz ayında yapılması beklenen asıl lansmanda belli başlı tasarım değişiklikleri de yansıtılabilir.

Chery TJ-1

Tasarım detaylarından devam edip arka kısımlara doğru ilerlediğimiz zaman, çift renkli kasa dikkatimizi çekiyor. Gösterilen modelde tavan kısmında siyah renk kullanılarak çift renk uyumu sunulduğunu belirtelim. Tabii ki renk seçenekleri konusunda da değişiklikler olacaktır.

Chery TJ-1

Devam ettiğimiz zaman dikkatimizi çeken bir diğer bölüm ise gizli kapı kolları oluyor. Tamamen kapı içerisinde olmasa da kapı kolları büyük ölçüde gizlenmiş ve bu da aracın tasarımına artı bir hava katmış.

Arka cam üzerinden uzanan spoyler ve bagaj boyunca uzanan LED stoplar ise tasarım noktasında dikkat çeken diğer kısımlar.

Gelelim iç kısma. Chery TJ-1 için yapılan ön gösterimde iç kısımda ekranların öne çıktığını gördük. Tam merkezde içerisinde Qualcomm 8155 işlemcisinin yer aldığı 14.8 inçlik dikey bir ekran bulunuyor.

Chery TJ-1

Yüz tanıma sistemi gibi artıları da olan multimedya teknolojisinin dışında sürücü önünde de yine geniş bir dijital gösterge panelinin yer aldığını eklemiş olalım. Dijital gösterge alanı için boyutlar konusunda detaylar verilmiş değil.

Aracın motor özellikleri ya da fiyatı gibi bilgiler de henüz net olarak açıklanmadı. Zaten Chery TJ-1 isimlendirmesinin de bir kod adı isimlendirmesi olmasını bekliyoruz. Muhtemelen aracın nihai tanıtımından sonra bu modelin farklı bir şekilde isimlendirildiğini göreceğiz. Yeni detaylar açıklandığı zaman daha fazla bilgiyi paylaşıyor olacağız.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video