PC HocasıHaberlerCorsair, Xbox One Donanım İş Ortağı Oldu

Corsair, Xbox One Donanım İş Ortağı Oldu

   

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen X018 konferansı ile duyurulan Xbox için klavye ve mouse desteği, donanım üreticileri ekseninde hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Xbox One’a gelecek olan klavye ve mouse desteği için Corsair, Xbox One donanım iş ortağı oldu.

Microsoft, oyun konsolu kanadında önemli adımlar atarak oyuncuları Playstation tarafından kendi yanına çekmeye çalışıyor. Oldukça başarılı hamleler ile emin adımlarla ilerleyen firma, daha önce duyurusu yapılan Xbox One için klavye ve mouse desteğini hayata geçiriyor. Birkaç farklı donanım üreticisi ile anlaşmalar gerçekleştiren Microsoft, bu kez dünya devi Corsair ile masaya oturdu.

Duyuru ile birlikte Corsair, kablolu ve kablosuz klavye, mouse ürünlerinin hemen hepsine Xbox One uyumluluğu ekleyecek ve kendine yeni bir pazar açacak. Her ne kadar klavye ve mouse desteği net olsa da, Xbox One üzerinde bu ürünlerin RGB aydınlatma sunup sunmayacağı belirsiz. Şimdilik sadece Razer tarafında sunulan bu RGB desteği muhtemelen ilerleyen zamanlarda Corsair için de eklenecektir.

Fortnite, Warframe ve Minecraft gibi oyunlar ile desteklenecek olan Xbox One klavye ve mouse desteği, yarın çıkacak olan güncelleme ile kullanıcılara sunulacak. Microsoft, Xbox One kullanıcılarına PC kontrol deneyimi sunarken, aynı zamanda Xbox ve PC entegrasyonunu da destekleyecek.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/corsair-xbox-one-donanim-is-ortagi-oldu-50080/ linkinden 18.05.2022 20:05:58 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Muhammet Enes CANSIZ

Teknolojiyi ve getirdiği ürünleri çok seven Enes bu ürünleri incelemeyi, onlarla ilgili çalışmalar yapmayı çok seviyor. Memleketi Trabzon'da ikamet ediyor ve PC Hocası için yazılar yazıyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial