DJI Phantom 4 Pro’nun Daha Sessiz Çalışan Modeli Geliyor!

Drone konusunda dünyaca ünlü üretici DJI son çıkardığı model olan Phantom 4 Pro'nun daha sessiz çalışan bir modelini yaptığını duyurdu.Yeni bir versiyonuna sahip, Phantom 4 Pro V2.0. Güncellenmiş model aslında büyük bir farkla orijinal 2016 sürümüyle aynı: DJI'nin pervane gürültüsünün yaklaşık yüzde %60 oranında azaldığını iddia edilmekte.

Ayrıca yeni, önceki modelde kullanılan eski Lightbridge sistemini değiştirerek, canlı akış videosu için DJI'nin OcuSync iletim teknolojisine (Mavic Pro'da da kullanılan) geçiş yapar. OcuSync, özellikle DJI'nin FPV yarış gözlükleriyle kullanım için düşük gecikmeli, yüksek çözünürlüklü video için tasarlanmıştır ve eski sisteme kıyasla panoda daha iyi performans vaat ediyor.

 V2.0 modeli, orijinal Phantom 4 Pro ile tasarımsal ve donanım o olarak aynı olduğu belirtilmiş: Şuan Phantom 4 Pro'nun 30 dakikalık uçuş süresi, 4K / 60p'ye kadar aynı video ve aynı aralıkta video kaydedebilen  1 inç, 20 megapiksel CMOS sensör bulunmakta. Muhtemelen yazılımsal olarak ve ürünün ağırlığı konusunda tasarrufa gidildiği iddia edilmekte. Henüz piyasaya ne zaman geliceği ve resimleri yayınlanmayan V2.0 modeli ilerleyen zamanlarda internette performans bilgileri konusunda sızmalar beklenmekte.

İlgili Etiketler